SWISS zvětší kabinu Premium Economy ve svých Airbusech A350

Společnost SWISS dosáhla dalšího milníku ve svém projektu přidání Airbusu A350-900 do své letadlové flotily: uspořádání kabiny pro nový dálkový twinjet je nyní dokončeno a finalizuje se, kolik sedadel bude v každé kabinové třídě. Nový Airbus A350-900 společnosti SWISS pojme celkem 242 cestujících. A jeho třída Premium Economy bude větší než u stávajících typů letadel pro dálkové lety s 38 sedadly, což odráží rostoucí poptávku po takové prémiové rekreační letecké dopravě.

Přidání Airbusu A350-900 do flotily letadel Swiss International Air Lines (SWISS), které je naplánováno na rok 2025, nabírá další obrysy. Největší švýcarská letecká společnost nyní dokončila specifikace pro továrně vyráběné  nové kabiny pro cestující twinjet pro dálkovou dopravu, což představuje další milník v dosavadním projektu. Společnost SWISS tedy určila, jak velká bude každá kabina sedadel spolu s jejich konfiguracemi sedadel, uličkami, toaletami a kuchyněmi, a také dokončila, kolik sedadel bude k dispozici v každé cestovní třídě. Nový Airbus A350-900 bude také obsahovat nový koncept kabiny „SWISS Senses“, který zákazníkům SWISS nabídne zcela nový a více personalizovaný zážitek z cestování letadlem.

Rozšířená prémiová ekonomická třída

Nový SWISS Airbus A350-900 pojme celkem 242 cestujících: tři ve First Class, 45 v Business Class, 38 v Premium Economy Class a 156 v Economy Class.

Airbus A350-900 Premium Economy Class s 38 sedadly bude podstatně větší než u stávajících dálkových letadel SWISS. Rozšiřováním Premium Economy reaguje největší švýcarská letecká společnost na rostoucí poptávku po letecké dopravě v prémiovém segmentu, zejména mezi turisty.

„Prostřednictvím pečlivě promyšleného prostorového designu nabídnou všechny naše třídy sedadel na palubě našeho letadla našim hostům od roku 2025 zcela nový a jedinečný zážitek z cestování letadlem,“ říká obchodní ředitel SWISS Tamur Goudarzi Pour. „S naším novým konceptem kabiny stále zůstaneme jedinou velkou leteckou společností na světě, která nabízí kabinu první třídy u všech svých letadel na dlouhé vzdálenosti. Budeme také zvětšovat naši třídu Premium Economy, která se ukázala jako velmi oblíbená. A v obou těchto ohledech dále jasně stavíme SWISS jako přední evropskou prémiovou leteckou společnost.“

Vzhledem k tomu, že společnost SWISS bude dostávat své nové Airbusy A350-900 přímo z továrny, byla schopna specifikovat jejich interiéry podle svých vlastních konkrétních potřeb.

Airbus A350: nejpokročilejší letoun svého druhu

SWISS bude od roku 2025 postupně dodávat pět letadel Airbus A350-900. V delším časovém horizontu nahradí nové dvoumotorové letouny pro dálkovou dopravu čtyři zbývající čtyřmotorové Airbusy A340-300 společnosti. A350 je nejpokročilejší a nejúspornější dálkové letadlo svého druhu. Produkuje o 25 procent méně emisí oxidu uhličitého než jeho předchůdce a je méně než o polovinu hlučnější. V průměru také A350-900 spotřebuje jen kolem 2,5 litru paliva na pasažéra na 100 kilometrů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “SWISS zvětší kabinu Premium Economy ve svých Airbusech A350

  1. SWISS zvětší kabinu Premium Economy ve svých Airbusech A350 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 12/09/2023 at 12:15

    […] Continue reading SWISS zvětší kabinu Premium Economy ve svých Airbusech A350 at Transport Minute… […]

Comments are closed.

%d