Deutsche Bahn pomůže změnit železnici na Ukrajině

Stránka navštívena: 2767
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 27 Sekund
Společnosti Ukrzaliznycia a Deutsche Bahn Engineering & Consulting uzavřely smlouvu o poradenství. Předmětem změn bude osobní doprava.
Jak Ukrajinské dráhy informovaly v tiskové zprávě, Německo pomůže při plánování a rozvoji osobní železniční dopravy, jakož i při plánování velkých nákupů a modernizace kolejových vozidel. Nejdůležitějším úkolem Deutsche Bahn Engineering & Consulting však bude oddělit osobní dopravu od nákladní dopravy a její efektivní řízení. Bude velmi důležité vyvinout mechanismy, které zajistí existenci dotací místních samospráv na provoz místní dopravy.

V procesu změn musíme změnit dlouholetou praxi, v níž je osobní doprava financována z nákladní dopravy. Jedná se o oddělené oblasti provozu naší společnosti, které musí být účtovány a financovány samostatně. Proto očekáváme, že náš poradce vypracuje efektivní finanční model pro osobní dopravu, řekl Ołeksandr Kamyszyn, prezident UZ.

Po implementaci tohoto plánu bude od roku 2022 tým manažerů Deutsche Bahn přímo řídit osobní dopravu. Oficiálně to potvrdily Ukrajinské dráhy.

Oleksandr Kamyszyn, prezident UZ, oznámil, že DB má vypracovat plán realizace dálkové a příměstské osobní dopravy na příštích pět let. Ministr ukrajinské infrastruktury Oleksandr Kubrakov poznamenal, že pověření operativním řízením dopravy je „první systematický krok k úplné transformaci železniční dopravy na Ukrajině“. “Usilujeme o německou kvalitu na ukrajinském železničním trhu,” řekl Kubakov.

Experti DB E&C mají také ověřit, zda je na Ukrajině šance na nákup a výrobu moderních osobních kolejových vozidel – zejména hnacích vozidel. V časovém horizontu po roce 2030, zda-li by mělo smysl a pokud ano, kudy a kam vést vysokorychlostní železnici. Jeden z dalších úkolů je zdali by se vyplatilo mít dvojitý rozchod 1435mm a širokorozchodný 1600mm souběžně od Polských hranic do Kyjeva, aby se uspíšila mezinárodní doprava, případně do jakého jiného města poblíž hranic by se toto vyplatilo a zlepšilo mezinárodní dopravu nejenom osobní, ale i nákladní. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Přejít k navigační liště