• 04/07/2022 05:00

Které neskutečné krásy železnic světa by jste neměli si nechat ujít? 1 díl.

West Highland Line Fanoušci „Harryho Pottera“ by měli být obeznámeni s West Highland Line ve Skotsku: V hollywoodských filmech jel čarodějnický student se svými přáteli po Bradavském expresu přes tento most.
Stránka navštívena: 2708
1 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 4 Sekund

Kam by jste se měli podívat a zažít skvosty z vlaku?

Tanzanie Zambie železnice Jak název napovídá, železnice Tanzanie-Zambie vede z Dar es Salaamu v Tanzanii do Kapiri Mposhi v Zambii. 100 kilometrů trasy vede přes Selous Game Reserve - je tedy vysoká pravděpodobnost, že z vlaku uvidíte slony nebo hrochy.
Tanzanie Zambie železnice
Jak název napovídá, železnice Tanzanie-Zambie vede z Dar es Salaamu v Tanzanii do Kapiri Mposhi v Zambii. 100 kilometrů trasy vede přes Selous Game Reserve – je tedy vysoká pravděpodobnost, že z vlaku uvidíte slony nebo hrochy.
West Highland Line Fanoušci „Harryho Pottera“ by měli být obeznámeni s West Highland Line ve Skotsku: V hollywoodských filmech jel čarodějnický student se svými přáteli po Bradavském expresu přes tento most.
West Highland Line
Fanoušci „Harryho Pottera“ by měli být obeznámeni s West Highland Line ve Skotsku: V hollywoodských filmech jel čarodějnický student se svými přáteli po Bradavském expresu přes tento most.
Viadukt Mala Rijeka 476 kilometrů dlouhá železniční trať vede ze Srbska do Černé Hory. Cestující zde uvidí úchvatné hory a hluboká údolí. Nakonec čeká Středomoří.
Viadukt Mala Rijeka
476 kilometrů dlouhá železniční trať vede ze Srbska do Černé Hory. Cestující zde uvidí úchvatné hory a hluboká údolí. Nakonec čeká Středomoří.
Harzquerbahn V Německu existují také velmi speciální trasy: Harzquerbahn. Parní lokomotivy cestují kolem 60 kilometrů mezi Nordhausenem a Wernigerode maximálně 40 kilometry za hodinu.
Harzquerbahn
V Německu existují také velmi speciální trasy: Harzquerbahn. Parní lokomotivy jezdí kolem 60 kilometrů mezi Nordhausenem a Wernigerode maximálně 40 kilometrů za hodinu.
Bernina Express Swiss Bernina Express začíná v Churu a vede přes St. Moritz do Tirana. Cestující mohou na trase vidět jedinečnou krajinu - dvě z nich, železnice Albula a železnice Bernina, byly v roce 2008 označeny za místo světového dědictví UNESCO.
Bernina Express
Swiss Bernina Express začíná v Churu a vede přes St. Moritz do Tirana. Cestující mohou na trase vidět jedinečnou krajinu – dvě z nich, železnice Albula a železnice Bernina, byly v roce 2008 označeny za místo světového dědictví UNESCO.

foto: © Shutterstock.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %