• 06/07/2022 05:49

Nová jízdenka na MHD téměř pro celé Rakousko

Stránka navštívena: 3706
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 28 Sekund

Po ročním lístku do Tyrolska bude nyní od příštího podzimu také nový roční lístek do Rakouska. Nový celostátní klimatický lístek by měl nabídnout další pobídky pro časté cestovatele a měl by být obzvláště atraktivní pro nováčky. Předprodej začíná v říjnu.

Podle státu už v Tyrolsku využilo roční jízdenku kolem 125 000 lidí. Od roku 2017 existují nabídky pro různé věkové skupiny, pro dojíždějící a rekreační řidiče, pro časté uživatele a příležitostné cestující.

Celostátní lístek do Rakouska

Tyrolští obyvatelé a cestující vnímají v současné době velmi dobře a rádi využívají lístky do okolí, řekla ve středu ve vysílání ORF náměstkyně hejtmana Ingrid Felipe (Zelení). V Tyrolsku jsou zapojeni VVT, ÖBB a WestBahn. Předchozí lístek do Tirol lze v případě potřeby snadno rozšířit o nový celostátní klimatický lístek v Rakousku. Díky tomu by měl být obrat v mobilitě úspěšný, říká Felipe. V současné době však existují pouze smlouvy se šesti federálními státy. Vídeň, Dolní Rakousko a Burgenland zatím zjevně nejsou plně zapojeny. Jízdenka však platí pro ÖBB a všechny vlaky S-Bahn ve Vídni. Další jednání budou probíhat.

Atraktivní ceny by měly lákat

Na začátku bude nová klimatická jízdenka k dispozici za speciální cenu 949 eur místo běžných 1049 eur. Snížená cena pro seniory, studenty a cestující se zdravotním postižením je zpočátku 699 místo 821 eur. Pro srovnání: roční jízdenka do spolkového státu například aktuálně stojí 509,40 eura pro dospělé bez slevy. Měly by existovat bezproblémové a pro zákazníky vstřícné nabídky na přechod z jízdenky na celé Tyrolsko na prodlouženou klimatickou jízdenku do Rakouska. Podrobnosti v současné době zpracovává VVT, uvedla ve středu.

Předprodej celostátních jízdenek začíná 1. října. Platí nejdříve 26. října. Dá se koupit po celý rok. Je k dispozici na všech prodejnách VVT, ÖBB a WestBahn a online na www.klimaticket.at.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %