» Domů » Městská doprava » Nová jízdenka na MHD téměř pro celé Rakousko

Nová jízdenka na MHD téměř pro celé Rakousko

Po ročním lístku do Tyrolska bude nyní od příštího podzimu také nový roční lístek do Rakouska. Nový celostátní klimatický lístek by měl nabídnout další pobídky pro časté cestovatele a měl by být obzvláště atraktivní pro nováčky. Předprodej začíná v říjnu.

Podle státu už v Tyrolsku využilo roční jízdenku kolem 125 000 lidí. Od roku 2017 existují nabídky pro různé věkové skupiny, pro dojíždějící a rekreační řidiče, pro časté uživatele a příležitostné cestující.

Celostátní lístek do Rakouska

Tyrolští obyvatelé a cestující vnímají v současné době velmi dobře a rádi využívají lístky do okolí, řekla ve středu ve vysílání ORF náměstkyně hejtmana Ingrid Felipe (Zelení). V Tyrolsku jsou zapojeni VVT, ÖBB a WestBahn. Předchozí lístek do Tirol lze v případě potřeby snadno rozšířit o nový celostátní klimatický lístek v Rakousku. Díky tomu by měl být obrat v mobilitě úspěšný, říká Felipe. V současné době však existují pouze smlouvy se šesti federálními státy. Vídeň, Dolní Rakousko a Burgenland zatím zjevně nejsou plně zapojeny. Jízdenka však platí pro ÖBB a všechny vlaky S-Bahn ve Vídni. Další jednání budou probíhat.

Atraktivní ceny by měly lákat

Na začátku bude nová klimatická jízdenka k dispozici za speciální cenu 949 eur místo běžných 1049 eur. Snížená cena pro seniory, studenty a cestující se zdravotním postižením je zpočátku 699 místo 821 eur. Pro srovnání: roční jízdenka do spolkového státu například aktuálně stojí 509,40 eura pro dospělé bez slevy. Měly by existovat bezproblémové a pro zákazníky vstřícné nabídky na přechod z jízdenky na celé Tyrolsko na prodlouženou klimatickou jízdenku do Rakouska. Podrobnosti v současné době zpracovává VVT, uvedla ve středu.

Předprodej celostátních jízdenek začíná 1. října. Platí nejdříve 26. října. Dá se koupit po celý rok. Je k dispozici na všech prodejnách VVT, ÖBB a WestBahn a online na www.klimaticket.at.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes