» Domů » Železnice » ÖBB objednává dalších 20 souprav NightJet

ÖBB objednává dalších 20 souprav NightJet

ÖBB si zajistila vedoucí pozici na trhu v oblasti nočních vlaků v Evropě. Do roku 2025 bude na kolejích celkem 33 nových souprav nové generace. Nová generace Nightjet se zaměřuje na pohodlí, moderní design a větší soukromí.

Pro budoucí rozšíření flotily nočních vlaků objednává ÖBB dalších 20 nočních vlaků se sedmi vozy od společnosti Siemens Mobility. Do roku 2025 bude na kolejích celkem 33 nových generací ÖBB Nightjets, které budou přes noc spojovat evropská města způsobem šetrným ke klimatu. Nové vlaky dosahují vyšší kapacity, většího pohodlí a většího soukromí při cestování v noci.

“Budujeme evropskou síť nočních vlaků budoucnosti z Vídně.” A to vyžaduje moderní vlaky, kterých ÖBB nyní objednává dalších 20. První nové Nightjety pak budou od roku 2023 cjezdit z Vídně po celé Evropě pohodlně a klimaticky. Navečer nasedněte do vlaku a druhý den ráno se probuďte uprostřed města. Přesně to bude s novými Nightjety ještě lepší – a osobně se na to opravdu těším, “řekl ministr pro ochranu klimatu Leonore Gewessler.

„Objednání dalších 20 nočních vlaků Nightjet je důležitým krokem k postavení ÖBB jako vedoucího dopravce nočních vlaků na evropském trhu nočních vlaků. ÖBB jsou již největším evropským provozovatelem nočních vlaků. S novou, nejmodernější flotilou Nightjet v tom budeme pokračovat a nabízíme našim cestovatelům prvotřídní pohodlí, “zdůrazňuje generální ředitel ÖBB Andreas Matthä.

Nová generace Nightjet používaná v celé Evropě

V současné době se od prvního rozhovoru jezdí 13 nočních vlaků nové generace. První z těchto vlaků má být sloužit na spojích z Rakouska a Německa do Itálie na jaře 2023.

Při současném druhém rozhovoru z rámcové smlouvy bude objednáno dalších 20 Nightjet. Tyto vlaky jsou určeny pro provoz z Vídně a Innsbrucku do Hamburku a Amsterdamu a také pro trasy z Vídně do Bregenzu a Curychu. Nové vlaky budou obsluhovat také spoje z Grazu do Curychu a z Curychu do Hamburku a Amsterdamu.

Do roku 2025 bude v Rakousku, Německu, Itálii, Švýcarsku a Nizozemsku v provozu celkem 33 nočních vlaků nové generace, které nahradí velkou část stávajících vlaků.

Bezbariérové ​​cestování s větším komfortem a soukromím

Sedmidílné Nightjety nové generace se skládají vždy ze dvou sedacích vozů, tří lehátkových vozů a dvou lůžkových vozů. Design kombinuje nejmodernější design s ještě větším komfortem. V novém lehátkovém voze nabízejí mini kabiny výrazně více soukromí sólo cestovatelům a zajišťují příjemný a uvolněný příjezd do cíle. Cestování ve spacím voze bude ještě pohodlnější, protože v budoucnu budou mít všechny oddíly vlastní toaletu a sprchu.

Novinkou na palubě je bezplatné WiFi, které bylo dříve v dálkové dopravě omezeno pouze na Railjety a nyní bude k dispozici i cestovatelům v nové generaci nočních vlaků. Pokud chcete strávit čas do svého příjezdu, můžete bezplatně surfovat a streamovat na ÖBB Railnet a využívat nabízené digitální noviny a časopisy.

S novými Nightjety bude v budoucnu možné i bezbariérové ​​noční cestování. Každý Nightjet bude mít multifunkčním vůz, který má nízkopodlažní vstup, který má bezbariérovou přihrádku na zavazadla a bezbariérové ​​WC.

Foto © ÖBB / Siemens

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes