Matzleinsdorferplatz Wien, foto ÖBB Infra

Aby bylo zajištěno, že zařízení Park&Ride budou využívána v souladu s jejich určením, vyvinuly ÖBB-Infrastruktur AG a spolková země Dolní Rakousko moderní, aktuální přístupový systém.

Reklamy

Zároveň je tak zajištěn dostatek parkovacích míst výhradně pro uživatele MHD, aby mohli snadno a rychle přestoupit na ekologický vlak. Tento nový systém začne fungovat na stanici Mödling a na parkovišti ve Wiener Neustadt s vjezdem a výjezdem v Haidbrunngasse od pondělí 14. listopadu. Projekt realizovaly ÖBB, spolková země Dolní Rakousko, a přilehlé obce. 

Odejděte s kódem na lístku

Pro dojíždějící se obvyklá cesta do zařízení Park&Ride změní co nejméně. Proto se používá inovativní přístupový systém bez bariér. Registrační značku vozu vjíždějícího do zařízení automaticky zaznamená kamera. Když auto opustí zařízení Park & ​​Ride, jiná kamera zaregistruje, že stejné auto chce zařízení znovu opustit.

Teprve nyní musí řidič zasáhnout a načíst platnou jízdenku pomocí kódu na skeneru u výstupní čtečky – platebního terminálu. Propojením SPZ a jízdenky systém rozpozná, zda je parkování povoleno, a zelené světlo signalizuje výjezd. 

Máte-li permanentní jízdenku, např. týdenní, měsíční nebo roční, máte výhodu, že při prvním výstupu stačí jízdenku naskenovat. Parkovací oprávnění je pak uloženo po dobu platnosti permanentní jízdenky. Semafor okamžitě přejde na zelenou. Platné jízdenky jsou jízdenky MHD s kódem, např. jednotlivé jízdenky a časové jízdenky jako týdenní, měsíční nebo roční jízdenky, dále ÖBB Österreichcard a Klimaticket. Tištěné jízdenky lze skenovat stejně jako digitální jízdenky, tzv.  Handy-Ticket .

Bezbariérové ​​a nekomplikované

Tento bezbariérový systém byl úspěšně testován v pilotním projektu ve Svatém Valentinu. Nyní je kontinuálně zaváděn především do velmi frekventovaných zařízení Park&Ride a parkovacích ploch v okolí Vídně. Na letošní rok je plánováno rozšíření na celkem 21 míst. 

Inovační partnerství mezi ÖBB a spolkovou zemí Dolní Rakousko

Spolu se spolkovou zemí Dolní Rakousko vyvíjí ÖBB-Infrastruktur AG různé služby pro zařízení Park & ​​Ride v rámci inovačního partnerství. Patří mezi ně informace v reálném čase o využití P&R v aplikacích pro plánování tras a také ověřování tzv. využití v souladu s zónováním vývojem a instalací přístupových systémů, jak je nyní používáno na stanici Baden. Kromě toho se testují služby, které mají zákazníkům přechod na vlak ještě usnadnit. Zahrnuje například rezervaci vybraných parkovacích míst v zařízeních Park & ​​Ride.

TK, ÖBB, foto ÖBB Infra

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading