» Domů » Infrastruktura a města » Veidekke postaví novou školu v Noresendu

Veidekke postaví novou školu v Noresendu

Veidekke vyhrál soutěž o cenu a návrh a postaví novou základní a nižší střední školu Krødsherad v Noresundu. Provize je zakázka na návrh a výstavbu v hodnotě 158 milionů NOK bez DPH (338, 7 milionů Kč).

Fotograf: MDH Arkitekter

„Jsme oba potěšeni a hrdí na to, že jsme soutěž vyhráli, a jsme vděční za provizi. Budování dobrých škol je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžeme udělat, a jsem si jist, že nová škola Krødsherad bude velkým přínosem pro studenty, učitele a další uživatele školy,“ říká okresní manažer Gro Brathovde s Veidekke Bygg Buskerud.

Škola se staví pro 320 žáků prvních až desátých tříd. První až čtvrté třídy budou soustředěny kolem společných prostor v přízemí, zatímco páté až desáté třídy budou umístěny ve druhém patře. Budova bude mít dobré ekologické vlastnosti s energetickou třídou A, širokým využitím dřeva a možností solárních panelů na střeše. Kromě flexibilních výukových místností bude v nové škole umístěn víceúčelový sál, kanceláře a knihovna. Nová škola bude také propojena s budovou magistrátu a bazénem a stará škola bude zbourána.

Konečné detaily projektu budou nyní dále rozpracovány ve fázi interakce mezi obcí Krødsherad, Veidekke a MDH Arkitekter. Stavba by měla začít těsně před Velikonocemi 2024 s inaugurací na začátku školního roku v roce 2025.

Fotograf: MDH Arkitekter

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes