• Pá. Srp 19th, 2022

Končí první měsíc s 9eurovou jízdenkou – 21 milionů prodaných jízdenek

Čvn 30, 2022 ,
Stránka navštívena: 88
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 34 Sekund

Vysoká poptávka v prvním měsíci 9eurové jízdenky – a zájem zůstává vysoký i na červenec. Regionální doprava podle očekávání opakovaně narážela na své limity, zejména na turistických trasách.

Podle Svazu německých dopravních podniků (VDV) se za první měsíc platnosti prodalo celostátně kolem 21 milionů akčních jízdenek na takzvanou 9eurovou. „Spolu s přibližně deseti miliony předplatitelů, kteří automaticky získají zlevněnou vstupenku, byl počet 30 milionů jízdenek měsíčně, který dříve vypočítal, nejen dosažen, ale dokonce mírně překročen,“ řekl prezident VDV Ingo Wortmann With. Údaje se vztahují výhradně k červnu.

Podobně vysokou ochotu k nákupu prý lidé podle průzkumů VDV signalizovali i na červenec. Jízdenka opravňuje kupující cestovat po celém Německu místní veřejnou dopravou v červnu, červenci a srpnu za 9 eur za kus. Předplatitelé mohou své předplatní používat jako jízdenku v hodnotě 9 eur a rozdíl za tři měsíce jim bude doplacen.

Je však obtížnější určit, jak je jízdenka skutečně použita, než údaje o prodeji. Deutsche Bahn, přes jejichž kanály se prodala většina akčních jízdenek, hovoří v červnu o nárůstu cestujících ve vlastní regionální dopravě o 10 až 15 procent ve srovnání s úrovní před koronakrizí. Společnost ale podle svých slov porovnává různá časová období, konkrétně červen letošního roku s poptávkou na konci roku 2019. Srovnání je tedy omezené.

Faktem je, že autobusy a vlaky byly plné, zejména na turistických trasách. Protože ve stejné době byla výstavba na rekordní úrovni, docházelo na mnoha místech k opakovaným rušením a zpožděním. Častěji museli cestující s jízdními koly zůstat před vlakem, kam se nedostali. Podle železnice bylo ve vlastních vlacích společnosti přepraveno více než milion jízdních kol.

Ostatně železniční dceřiná společnost DB Regio nabízí podle vlastních vyjádření 250 jízd denně v době jízdenky. Ale s ohledem na zhruba 22 000 jízd regionálních vlaků denně to není příliš mnoho. “Společnosti ale už určitě nemohou dovybavit, protože tam nejsou ani vozidla, ani zaměstnanci,” řekl Karl-Peter Naumann, čestný předseda sdružení cestujících Pro Bahn.

Podobné články k tématu  Nový ICE Sprinter bude jezdit z Bonnu do Berlína

DPA

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi