» Domů » Letecká doprava » Icelandair sníží zaměstnanost o 2 000 pracovních míst

Icelandair sníží zaměstnanost o 2 000 pracovních míst

foto: Piotr Bożyk
foto: Piotr Bożyk
foto: Piotr Bożyk

Na konci Dubna bylo propuštěno více než 2 000 zaměstnanců Islandairu, uvádí zprávy Simple Flying. Národní dopravce ostrova gejzíru musel učinit obtížné rozhodnutí kvůli globální krizi spojené s pandemií koronaviru SARS-CoV-2.

Islandair byl nucen uzemnit většinu svých letadel, stejně jako ostatní letecké společnosti po celém světě, po vládních omezeních. Islandská společnost Gazeta Poranna hlásí, že se dopravce nyní zaměří na zachování základních operací ve všech oblastech svých operací, aby zajistil flexibilitu, která mu umožní rychle reagovat při opětovném otevření hranic a trhů.

Skandinávská letecká společnost jedná s dodavateli a účetními a organizuje finance v klidném období. Nejvyšší náklady společnosti jsou však způsobeny mzdami. Zaměstnanci jsou samozřejmě proti plánovaným omezením a vyhlašují boj o udržení svých pracovních míst. Lituje této obtížné situace, kterou skrývá i prezident NORA Bogason Nils Bogason.

Máme před sebou obrovskou nejistotu a musíme se připravovat na omezené činnosti ve společnosti na dobu neurčitou. Doufáme, že globální podmínky se co nejdříve zlepší a že budeme moci znovu zvýšit počet našich zaměstnanců, “přiznal Bogason pro„ Gazeta Poranna “.

Účelem přijatých opatření je také zajistit hlavní činnost společnosti a zachovat nezbytnou flexibilitu, aby byla schopna rychle reagovat, když dojde k nárůstu poptávky – odůvodnilo rozhodnutí o odvolání generálního řiditele Icelandairu.

Předseda vlády Katrin Jakobsdottir oznámil, že dopravce bude moci využít nových platných opatření. Iniciativy zahrnují rozšíření systému částečného vyrovnání a podporu státní pokladny pro výplatu mezd. Icelandair také obdrží 710 000 dolarů na udržení některých důležitých služeb do destinací v Evropě a Spojených státech.

Národní letecká společnost Islandu byla založena v roce 1937. První letadla se objevila na Geyserově ostrově před osmnácti lety. Hlavní základna dopravce původně působila v Akureyri na severu země, ale od roku 1943 se nachází v hlavním městě Reykjavíku. Cílem prvních mezinárodních letů bylo Dánsko. Později byly také spojeny přes Atlantik, včetně Kanady. Flotila se skládá z 36 strojů, s dominancí modelu Boeing 757-200, který sloužil 48 cílům před vypuknutím pandemie.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes