» Domů » Letecká doprava » Společnost Norwegian Air bez finančních prostředků. Musí být proveden záchranný plán

Společnost Norwegian Air bez finančních prostředků. Musí být proveden záchranný plán

B737 MAX Norwegian

Nízkorozpočtové letecké společnosti Norwegian Air mohou dojít do hotovosti do poloviny května – ledaže by navrhovaný finanční záchranný plán byl podle dopravce schválen věřiteli a akcionáři.

Záchranný plán by mohl Norům pomoci přežít krizi, znásobenou pandemií coronavirus a potřebou uzemnit 95 procent celé flotily dopravce. V současné době je v provozu pouze 7 letadel.

Plánovaný dluh za kapitál převede 53,1% většinový podíl věřitelům společnosti, zatímco držitelé dluhopisů by měli 41,7%, přičemž stávající akcionáři by zůstali pouze 5,2% Tento krok by letecké společnosti umožnil využívat vládní záruky ve výši 2,7 miliardy korun (255 milionů dolarů), které jsou závislé na snížení míry zadluženosti společnosti.

Plán vyžaduje podporu držitelů dluhopisů v každém ze čtyř samostatných hlasů plánovaných na 30. dubna a od akcionářů na mimořádné valné hromadě naplánované na 4. května, jakož i od leasingových společností. „Je důležité získat přístup k balíčku veřejné pomoci do poloviny května, než společnost vyčerpá hotovost,“ uvedly Norwegian Air investorům. Norwegian Air akcie klesly o 86% ve srovnání s předchozím rokem. 

Díky rychlému rozvoji se Norwegian Air stalo třetí největší nízkonákladovou leteckou společností v Evropě a největším zahraničním dopravcem obsluhujícím New York a další významná americká města. S dynamickým rozšířením však do konce roku 2019 činil dluh a závazky linky téměř 8 miliard USD.

Minulý týden společnost oznámila, že čtyři švédské a dánské dceřiné společnosti požádaly o úpadek a že pracovní smlouvy se zaměstnanci v Evropě a ve Spojených státech byly ukončeny, což ohrožuje přibližně 4 700 pracovních míst. K dnešnímu dni společnost již propustila 7,3 tisíc pracovníků v důsledku epidemické krize. Kdyby nevyšel záchranný plán, pak by o práci přišlo až 30 tisíc pracovníků společnosti. 

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes