• Út. Srp 16th, 2022

Nákladní boom přináší společnosti Korean Air rekordní roční zisk

Led 30, 2022 ,
Stránka navštívena: 140
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 38 Sekund

Korejská letecká společnost Korean Air, která překonala krizi spojenou s COVID-19, vykázala rekordní roční a čtvrtletní zisky, tažené svými nákladními operacemi.  

Společnost Korean Air uvedla, že její nákladní doprava měla rekordní čtvrté čtvrtletí, dosáhla tržeb 2,1807 bilionu KRW, a že byla schopna proaktivně reagovat na narušení globálního dodavatelského řetězce způsobená šířením Omicron varianty COVID-19. 

Nedostatek dostupné nákladní kapacity na trhu při vysoké poptávce znamená, že ceny za přepravu zboží prostřednictvím nákladu vzrostly, což zvyšuje zisky. Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) 25. ledna 2022 uvedla, že v prosinci 2021 byly sazby za náklad téměř o 150 % vyšší než v roce 2019. Celosvětově vzrostla poptávka po leteckém nákladu v roce 2021 o 7 % ve srovnání s úrovněmi před COVID-19, uvedla IATA.  

„Špičková poptávka během prázdninové sezóny na konci roku a omezení v prostoru pro cestující tryskových letadel kvůli omezenému provozu vedly ke znatelnému nárůstu cen,“ vysvětlil Korean Air ve svém prohlášení z 27. ledna 2022.   

Jihokorejský vlajkový dopravce poznamenal, že Omicron může dále zpozdit globální dodavatelské řetězce, aby se vrátily do normálu.  

„Nákladní odvětví bude mít na paměti tyto nejistoty, protože posiluje své provozní schopnosti zajistit stabilní a spolehlivou kapacitu leteckého nákladu a aktivně reaguje na změny trhu provozováním charterových letů a letů pro cestující pouze s nákladem,“ uvedl.  

Letecká společnost vykázala za rok 2021 celkové tržby ve výši 8,7534 bilionu KRW (7,4 miliardy USD), což je meziroční nárůst o 18 %, přičemž provozní zisk vzrostl šestinásobně na 1,4644 bilionu KRW (1,2 miliardy USD).  

Korean Air uvedl, že její předchozí rekordní roční zisk byl 1,1589 bilionu KRW, dosažený v roce 2010. 

Na straně cestujících ve svém podnikání Korean Air uvedl, že rozšíření cestování bez karantény do destinací, jako je Guam, Singapur a Havaj z Koreje, vedlo k nárůstu osobní dopravy.  

Podobné články k tématu  Islandský PLAY převzal první A321neo. Slavnostní zahájení letů 24. června

„Korean Air očekává, že rychlost obnovy poptávky cestujících bude určována variantou COVID-19 a hraničními předpisy. Letecká společnost plánuje i nadále flexibilně provozovat trasy, aby reagovala na trendy na trhu,“ uvedla.  

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi