• 04/07/2022 02:22

Americký soud schválil plán restrukturalizace Aeromexica

Stránka navštívena: 146
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 0 Sekund

Konkurzní soud Spojených států jižního okresu New York schválil plán restrukturalizace Aeromexico 28. ledna 2022, uvedla agentura Reuters. 

Apollo Global Management bude největším akcionářem letecké společnosti, zatímco Delta Air Lines by podle zprávy měla mít 20% podíl v Aeromexico, jakmile bude implementován plán restrukturalizace. 

“Nemohu vám s potěšením říci, že plán reorganizace je potvrzen,” řekl americký konkurzní soudce Shelley Chapman.  

V prosinci 2021 se někteří věřitelé letecké společnosti postavili proti plánu restrukturalizace Aeromexico a tvrdili, že je „pokažen střety zájmů a neprůhledností“. Společnost Invictus Global Management, která neustále protestuje proti návrhu reorganizace dopravce, tvrdila, že plán nespravedlivě rozděluje akcie a splácí dluhy. 

„Je jasné, že denní světlo musí posvítit na činy a rozhodnutí, které by vás mohly postavit k vydělávání stovek milionů dolarů na úkor ostatních zúčastněných stran, včetně mnoha, kteří budou ekonomicky rozdrceni v rámci plánu preferovaného Deltou a Apollo. Cindy Chen Delano, spoluzakladatelka a partnerka společnosti Invictus Global Management, napsala ve veřejném dopise. 

Aeromexico požádalo o bankrotovou ochranu podle kapitoly 11 ve Spojených státech v červnu 2020, protože globální pandemie zastavila leteckou dopravu.  

V prosinci 2021 společnost předložila revidovanou verzi svého reorganizačního plánu, který zahrnoval plány na označení svých věřitelů „mimořádnými výnosy a zachováním značného kapitálu v reorganizované společnosti“.    

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %