British Airways spojí Vratislav a Gdaňsk s Londýnem

British Airways zahájí lety z Londýnského Heathrow do Vratislavi a Gdaňsku letos v létě, oznámil jeden z největších evropských leteckých dopravců v oficiálním oznámení. Lety z hlavního města Anglie do Dolního Slezska jsou plánovány od 1. července a budou provozovány dvakrát týdně, konkrétně ve čtvrtek a neděli. Lety budou provozovány Airbusem A320. Odlet z Londýna je naplánován na 7:35 místního času. Přistání ve Vratislavi je naplánováno na 10:45. Zpáteční let je naplánován z hlavního města Dolního Slezska v 11:35. Přistání v hlavním městě Anglie je naplánováno na 12:45 místního času.

Lety z Londýna do Gdaňsku jsou plánovány od 2. července a budou provozovány třikrát týdně, konkrétně ve středu, pátek a neděli. Lety budou také provozovány letadlem A320. Odlet z Londýna je naplánován na 16:25 místního času. Přistání v Tri-City je naplánováno na 19:10. Zpáteční let odlétá od Baltského moře v 20:15. Přistání v hlavním městě Anglie je naplánováno na 21:30 místního času.

Na seznamu nových destinací se kromě Vratislavi a Gdaňsku objevily také Riga a Kluž. Lety do lotyšského hlavního města a města Kluž na severu Rumunska budou od 2. července provozovány třikrát týdně.

V létě zahájí nová spojení z Vratislavi také české společnost Smartwings, irský Ryanair a LOT Polish Airlines. Vnitrostátní dopravce z řeky Visly nabídne cestujícím z dolnoslezských linek trasy do Barcelony a na řecký ostrov Kos . Všichni máme hlad po dovolené, takže každá další příležitost je více než vítána – zdůraznil Cezary Pacamaj, viceprezident letiště ve Vratislavi.

Vzlet společnosti British Airways v Gdaňsku je velkým úspěchem. Jsme rádi, že vidíme tuto největší britskou leteckou společnost, jednu z největších na světě. Pravidelné lety na londýnské letiště Heathrow, obrovský přestupní uzel, jsou pro naše cestující příležitostí na mnoha mezinárodních a mezikontinentálních letech. Rovněž doufáme, že britští turisté budou nyní ještě ochotnější navštívit Gdaňsk a Pomořansko. Je to také důležitá událost pro námořní průmysl, který vysílá své zaměstnance do přístavů po celém světě. Je to také šance na rozvoj obchodních kontaktů v mnoha dalších odvětvích – řekl Tomasz Kloskowski, prezident gdaňského letiště Lech Walesa.

Je skvělé zavádět nové trasy, naslouchat našim zákazníkům a posuzovat, kam chtějí cestovat. Víme, že tento nový směr bude oblíbený u návštěvníků, přátel a příbuzných. Toto spojení také nabídne skvělé výlety do Gdaňsku ve velmi dobrém čase, protože odlety budou těsně před víkendem a návraty budou v neděli – shrnul Neil Chernoff, ředitel letové sítě a aliancí v British Airways. Dopravce z ostrovů se po 20 letech vrací do Trojmocnosti, protože od dubna 1998 do října 2001 letěl do Londýna, ale na letiště Gatwick.

Admin
Author: Admin