• 04/07/2022 02:23

Německo objednává dalších 43 vlaků ICE! DB podepsala smlouvu se společností Siemens Mobility v hodnotě 1,5 miliardy EUR

ByAdmin

Úno 1, 2022 , ,
Stránka navštívena: 97
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 23 Sekund

Deutsche Bahn (DB) a Siemens Mobility podepsaly smlouvu na dodávku 43 dalších jednotek nového typu ICE 3neo za přibližně 1,5 miliardy eur. Nová vozidla budou uvedena do provozu již na konci roku 2022.

V červenci 2020 DB podepsala smlouvu na dodávku 30 vysokorychlostních souprav – ICE 3 na platformě Velaro Siemens Mobility. Začátkem února 2022 se společnost rozhodla prodloužit smlouvu o dalších 43 souprav ICE.

S celkem 73 dalšími jednotkami bude DB moci navýšit svou denní kapacitu dálkové dopravy o dalších 32 000 míst. Díky tomuto navýšení vozového parku bude DB schopna splnit požadavky synchronizovaného jízdního řádu vnitrostátní dopravy plánované na rok 2030.

S maximální rychlostí až 320 km/h nabízí nový ICE 3neo řadu inovací pro zvýšení pohodlí cestujících a 439 sedadel:

  • Speciální okenní tabule zajišťující stabilní příjem signálu z mobilního telefonního systému
  • Osm míst pro kola v každé soupravě
  • Přepracované nosiče zavazadel poskytují více prostoru pro uložení zavazadel
  • Osvětlení s měnícími se barvami v závislosti na denní době
  • Všude držáky na tablety a elektrické zásuvky, včetně 2. třídy
  • Přídavné dveře pro rychlejší výměnu cestujících
  • Nový výtah usnadňující nástup pro osoby na invalidním vozíku

Klíčem k ochraně klimatu v Německu je posílení role železnic. Proto vše hovoří pro rozvoj železniční dopravy šetrné ke klimatu – a proto se držíme našeho kurzu růstu a investic. Díky novému ICE zvyšujeme nejen kapacitu našich vlaků, ale také kvalitu a komfort pro naše cestující. Naši zákazníci se již v prosinci mohou těšit na další změnu jízdního řádu, řekl Dr. Richard Lutz, generální ředitel Deutsche Bahn AG.

Nový ICE znamená pokrok na trati – rychlý, digitální, bezbariérový. 73 nových souprav s dalšími 32 000 místy významně přispěje k implementaci synchronizovaného jízdního řádu pro celostátní spoje. To nás přivádí o krok blíže k cíli zdvojnásobit počet cestujících na železnici v příštích osmi letech, řekl Dr. Volker Wissing, spolkový ministr pro digitální záležitosti a dopravu.

Dnes podnikáme důležitý krok v procesu transformace mobility. S našimi novými vysokorychlostními vlaky podporujeme Deutsche Bahn v naplňování jejich vize: přepravovat více lidí s maximálním komfortem, přesností a lepšími službami a také efektivně a v souladu s principy udržitelného rozvoje. První vlaky budou uvedeny do provozu koncem letošního roku. Dosahujeme toho v rekordním čase, protože pracujeme na základě dlouhodobého partnerství s DB založeného na důvěře a spoléháme na osvědčenou platformu kolejových vozidel, kterou jsme obohatili o četné inovace pro cestující, uvedl Dr. Roland Busch, prezident a generální ředitel společnosti Siemens AG.

Během oznámení kontraktu představily DB a Siemens první typ ICE 3neo v továrně ICE v Berlíně-Rummelsburgu. První souprava byla postavena v rekordním čase pouhých dvanácti měsíců – rychleji než kterýkoli jiný ICE v minulosti.

První ICE 3neo vstoupí do provozu v osobní dopravě koncem tohoto roku. Nová vozidla budou zpočátku jezdit mezi Severním Porýním-Vestfálskem a jižním Německem na vysokorychlostní trase přes Kolín nad Rýnem a údolím Rýna/Mohanu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %