Ryanair

Na konci roku opustí Hana Šmejkalová funkci řiditelky letiště Pardubice. Pod jejím vedením letiště nikdy nevydělalo peníze. Východočeské letiště (EBA), které existovalo od roku 2015, vyplatilo řiditelce i mimořádné bonusy. Kumulovaná ztráta letiště v letech 2016 až 2019 dosáhla 66 milionů Kč. Nevidím možnost návratu do práce po takové kampani proti mně – stěžovala si Šmejkalová v České televizi.

Radní z Pardubic požadovali odvolání řiditelky, která požadovala další finanční odměny za nové letecké společnosti působící v EBA. To vše se stalo v době, kdy akcionáři společnosti darovali 16 milionů Kč. Tento balíček umožnil letišti přežít, z toho 66 procent akcií jsou ve vlastnictví města. Zbytek patří společnosti EBA.

Pardubický kraj jako menšinový akcionář, jehož souhlas byl vyžadován, zpočátku s odvoláním Šmejkalové váhal. Nakonec však řiditelky konec přijde na konci tohoto roku. Její místo zaujme vítěz soutěže.

Před vypuknutím pandemie koronavirů SARS-CoV-2 sloužilo východočeské letiště zejména charterovým, nákladním a nízkonákladovým dopravcům. Společnost Smartwings nabídla sezónní lety do Turecka, Bulharska a Řecka, Ryanair do Španělska a Red Wings Airlines do Petrohradu. SkyUp a WizzAir zajišťovaly pravidelné spojení na Ukrajinu, konkrétně do Kyjeva a Lvova.

Admin
Author: Admin

By Admin