Singapore Airlines obnoví nejdelší linku na světě do New Yorku

Po několikaměsíční pauze způsobené pandemií se vrátí legendární nejdelší přímé osobní spojení na světě spojující Singapur s New Yorkem provozované společností Singapore Airlines.

Singapurský národní dopravce se do New Yorku vrátí 9. listopadu tohoto roku. Společnost Singapore Airlines tentokrát nepřistane na letišti Newark Liberty, jako tomu bylo před pandemií, ale na mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho (JFK). Jak vysvětlují úřady a dopravce, provoz na mezinárodní letiště JFK v současném provozním prostředí umožní efektivnější využití potenciálu osobní i nákladní dopravy.

Reklamy

Náklad je klíčem k obnovení trasy

Odborníci odhadují, že je to právě náklad, který umožní obnovení trasy. Samotný dopravce očekává významnou poptávku po nákladních službách ze strany podnikatelů působících v oblasti New Yorku, z farmaceutického, elektronického obchodu a vyspělých technologických odvětví. S ohledem na probíhající pandemii není těžké předvídat, že spojení může představovat důležitý kanál pro rychlý transport farmaceutik. „Nová trasa bude jediným nonstop spojením ze severovýchodu Spojených států do Singapuru, které slouží jako regionální distributor mnoha špičkových amerických společností,“ uvedla společnost Singapore Airlines v tiskové zprávě.

V osobní dopravě bude poptávka na trase Singapur – New York posílena rostoucím počtem přestupujících cestujících, kteří přestoupí na singapurském letišti Changi. Při přesunu z letiště v Newarku, hlavního přestupního uzlu přidružených leteckých společností v New Yorku, jako je Singapore Airlines, v alianci Star Alliance, může singapurský národní dopravce počítat s tím, že americká strana bude v menší míře živit cestující.

S Airbusem A350ULR jsou možné přímé lety bez mezipřistání mezi Singapurem a New Yorkem. Letadla jsou poháněna dvěma motory Rolls-Royce Trent XWB a na palubu se vejde 161 cestujících v konfiguraci dvou cestovních tříd: 67 v business třídě a 94 v premium economy. A350-900ULR je optimalizován pro přímé lety ze Singapuru do USA. Ještě delší dosah, téměř 18 tisíc km, je možné díky úpravě palivového systému, zvýšení palivové kapacity na 165 tisíc litrů, zvýšení maximální vzletové hmotnosti (MTOW) na 280 tun a některá aerodynamická vylepšení.

Lety ze Singapuru do New Yorku budou odlétat od 9. listopadu třikrát týdně, v pondělí, středu a sobotu. Let SQ 24 vzlétne v časných ranních hodinách (02:25) a po 18 hodinách a 5 minutách plánovaného letu a překročení hranice změny data přistane v New Yorku ve stejný den v 7:30 místního času.

Odlet z New Yorku je naplánován na pondělí, středu a pátek ve 22:30. Letadlo operující na letu SQ 23 po 18hodinovém 40minutovém letu přistane v Singapuru v 6:30 místního času, dva dny po odletu z New Yorku.

Symbolický krok k obnově sítě

V tuto chvíli je Los Angeles jedinou americkou destinací v síti Singapore Airlines. Dopravce oznamuje, že sleduje epidemiologickou situaci související s pandemií koronavirů a zohledňuje ji před obnovením dalších spojení. Provoz těchto letů mezi Singapurem a New Yorkem JFK je důležitým krokem při obnově naší globální sítě. Extrémně dlouhý nepřetržitý provoz je základním kamenem naší strategie připojení ke klíčovému trhu v USA. Budeme pokračovat v rozšiřování stávajících linek a obnovovat destinace , protože se vrátí poptávka po cestujících a nákladu, řekl Lee Lik Hsin, viceprezident pro reklamu Singapore Airlines.

Přímé letecké spojení mezi Singapurem a New Yorkem má pro nadšence letectví zvláštní význam, protože jde o nejdelší komerční leteckou trasu na světě. Lety byly původně provozovány letadly Airbus A340-500, který z provozních důvodů vzal na palubu pouze 100 cestujících a byl vybaven pouze sedadly obchodní třídy. Rostoucí ceny pohonných hmot a nutnost udržovat specializovanou flotilu čtyřmotorových letadel, která by měla obsluhovat tuto linku, způsobily společnosti Singapore Airlines zátěž nabízet přímé lety do New Yorku ze ziskového služba byla nakonec pozastavena na podzim roku 2013, pro stále větší náklady, které snižovali zisk linky až do mírných ztrát při svém dočasném ukončení.

O pět let později, v říjnu 2018, poté, co byl převzat moderní airbusy A350-900ULR trasa se vrátila k letovému řádu Singapore Airlines. Provoz byl před několika měsíci pozastaveny, tentokrát kvůli pandemii koronavirů. 

foto Airbus
Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading