Když se nezodpovědnosti daří …. nebo 2 v 1

Nejprve náraz do policejního vozidla a následně naměřený alkohol v krvi. Policisté PMJ během včerejšího dne vykonávali hlídkovou službu na Štefánikově ulici v Bratislavě, kde zastavili řidiče, který spáchal přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Během projednávání tohoto přestupku stál jeden z policistů spolu s řidičem před služebním vozem se zapnutými majáky a rozsvíceným nápisem STOP!
Následně došlo k nárazu do levé zadní části služebního vozidla. Řidič vozidla zn. Volkswagen Caddy se po nárazu do služebního vozidla snažil z místa utéct, na výzvy policistů, aby vypnul motor nereagoval a s vozem se hýbal směrem vzad, přičemž jevil známky požití alkoholu.
Jelikož řidič na opakované výzvy nereagoval, policisté vůči němu použili donucovací prostředky, a to hmaty, chvaty sebeobrany a pouta. V souvislosti s použitím donucovacích prostředků nebyly muži způsobeny žádné zranění.
Dechovou zkouškou mu byla následně naměřena hodnota 1,04 mg / l (2,17 ‰) alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila s výsledkem 1,13mg / l (2,35 ‰) alkoholu v dechu.
Policisté 43-letému obyvateli Bratislavy zadrželi řidičský průkaz a pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky byl omezen na osobní svobodě a eskortován na příslušné policejní oddělení k provedení dalších potřebných úkonů. Jeden z policistů, který má předběžně lehká zranění byl záchranáři převezen na ošetření do jedné z nemocnic, ke zranění jiných osob při této nehodě nedošlo.

Foto : Policia SK Bratislava

Admin
Author: Admin