» Domů » Městská doprava » Požadavek na masku MHD v Sasku končí v polovině ledna

Požadavek na masku MHD v Sasku končí v polovině ledna

Po více než dvou a půl letech od jejího zavedení skončí v Sasku (Drážďany) v pondělí příštího týdne (16. ledna) povinnost nosit roušku v místních autobusech a vlacích.

Státní ministryně zdravotnictví Petra Köppingová (SPD) se přesto vyslovila pro dobrovolné nošení roušky. Ve třech spolkových zemích už maska ​​není povinná v místní hromadné dopravě: v Bavorsku, Sasku-Anhaltsku a od Nového roku také ve Šlesvicku-Holštýnsku.

Spolkové země Durynsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko v úterý rovněž oznámily, že od začátku února ukončí povinnost nosit pokrývku úst a nosu. Spolkové země samy rozhodují o tom, zda jsou masky povinné v autobusech a vlacích v místní dopravě. Pro dálkové vlaky a dálkové autobusy je stále celostátně stanoven požadavek na masku FFP2. Sasko bylo první spolkovou zemí, která po vypuknutí koronavirové pandemie zavedla povinné roušky ve veřejné dopravě a při nákupech.

DPA, ilustrační foto BVG

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes