Solaris dodá do rumunského hlavního města 100 moderních, ekologických trolejbusů

Dne 29. prosince Solaris Bus & Coach sp. z oo a rumunským magistrátem Bukurešť (Municipiul Bucuresti) smlouvu na dodávku trolejbusů. Objednávka se týká 100 trolejbusů Solaris Trollino 12 se základní hodnotou kontraktu téměř 60 milionů eur. Vozidla dorazí do rumunského hlavního města na konci roku 2024.

Magistrát Bukurešti (Municipiul Bucuresti) vybral Solaris jako dodavatele 100 trolejbusů prostřednictvím výběrového řízení. Dvanáctimetrové autobusy Trollino budou do rumunského hlavního města dodány do 22 měsíců od data podpisu smlouvy. Hodnota kontraktu je téměř 60 milionů eur. Zakoupená vozidla s nulovými emisemi představují další investici Bukurešti do zlepšení kvality života ve městě. Trolejbusy město předá dopravní společnosti STB SA (Societatea de Transport Bucuresti), která bude pro město a jeho obyvatele provádět dopravní obslužnost.

Reklamy
Solaris Trollino 12 pro Rumunskou Bukurešť, foto Solaris

Dvanáctimetrové trolejbusy bude pohánět trakční motor o výkonu 160 kWh. Tato bezemisní vozidla Trollino budou navíc vybavena nejmodernějšími bateriemi Solaris High Power s kapacitou 60 kWh, které jim umožní urazit vzdálenost až 20 km najednou bez připojení ke stropu. dráty. Trakční baterie se budou dobíjet jak na cestě (prostřednictvím technologie nabíjení za pohybu), tak přes noc v depu.

Provozovatel Municipiul Bucuresti měl při objednávání ekologických vozidel jednoznačně na mysli pohodlí a bezpečnost svých cestujících. Všechna Trollina budou vybavena účinnou klimatizací prostoru pro cestující. Na palubě bude monitorovací systém, obrazovky informačního systému pro cestující a USB nabíječky, kterými si cestující mohou nabíjet telefony nebo tablety. Vozidla uvezou najednou 90 cestujících, z nichž 25 bude sedět.

Bukurešť je jedním z 8 měst v Rumunsku s vozidly Solaris s nulovými emisemi – trolejbusy a elektrobusy. Od roku 2002 dodal výrobce místním dopravcům již téměř 500 autobusů, včetně více než 180 vozidel řady Trollino a více než 100 bateriových Urbino elektrických.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém