• Út. Srp 16th, 2022

Speciální vlaky svezou návštěvníky na festival Colours of Ostrava

ČD řady 193 s vlakem EC173 do Prahy
Stránka navštívena: 67
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 30 Sekund

České dráhy vypraví speciální vlaky na festival Colours of Ostrava. Takzvaný „Colours expres“ pojede ve směru z Prahy do Ostravy ve středu 13. července. Po skončení akce odvezou účastníky festivalu dva vlaky, první vyjede z Ostravy v neděli 17. července hned nad ránem a druhý krátce před polednem. Národní dopravce pak také každý den ve večerních hodinách vypraví ze stanice Ostrava střed speciální vlaky směrem do Opavy, Návsí a Frýdlantu nad Ostravicí.

Colours expres

Speciální souprava vyrazí ve středu 13. července v 10:33 z Prahy hl.n. Cílovou stanicí bude ve 14:52 Ostrava střed, odkud je to do areálu festivalu nejblíže. Cestující se mohou naladit na festivalové dění už na palubě vlaku, kde budou za jízdy probíhat první živá hudební vystoupení. Zároveň obdrží drobné dárky od Českých drah a partnerů (časopis Reflex, Birell, Kofola, sušené maso Fine Gusto) a budou si moci zakoupit občerstvení. Velkou výhodou je, že už ve vlaku si budou moci cestující vyměnit vstupenku za pásku na ruku a vyhnout se tak čekání před vstupem do areálu Dolních Vítkovic.

Další dva „Colours expresy“ odvezou návštěvníky po skončení čtyřdenního festivalu, a to v neděli 17. července. Ti, kteří budou odjíždět hned v noci po skončení sobotního programu, mohou pro zpáteční cestu využít vlak, který bude ze stanice Ostrava střed odjíždět v neděli ve 2:33 a do Prahy přijede v sedm hodin ráno. Další speciál „Colours expres“ pak vyjede v 11:02 z Ostravy hl.n. a na pražské hlavní nádraží dorazí v 15:28.

„Colours expresy“ budou povinně místenkové, k jízdenkám podle běžného tarifu ČD bude potřeba si dokoupit rezervaci místa (cena místenky od 35 Kč).

Posílení regionální dopravy

Nejbližší vlakovou zastávkou pro návštěvníky, kteří na festival zamíří vlakem, je Ostrava střed. Hlavní cílovou stanicí dálkových vlaků je pak Ostrava hl.n., odkud je možné do areálu festivalu dojet MHD (tramvají), popř. pravidelnými vlaky. České dráhy vypraví během festivalu ze stanice Ostrava střed také speciální noční spoje. Z této zastávky vyjede vždy ve 2:13 vlak do stanice Opava východ (Os 3498), ve 2:12 spoj do Českého Těšína a Návsí (Os 2899) a ve 2:16 vlak do Frýdlantu nad Ostravicí (Os 3140).

Podobné články k tématu  RegioJet získal souhlas Úřadu pro drážní dopravu se spuštěním nočního spoje Vídeň - Przemyśl Główny

Jízdní řád vlaků „Colours expres“

„Colours express“ Ex 10001

Praha hl.n. – Ostrava střed (13. července 2022)

Praha hl.n. 10:33
Kolín 11:25
Pardubice hl.n. 11:54
Česká Třebová 12:41
Zábřeh na Moravě 13:09
Ostrava-Svinov 14:36
Ostrava hl.n. 14:45
Ostrava střed 14:52
„Colours express“ 

Ostrava – Praha hl.n. (17. července 2022)

 
  Ex 10004 Ex 10002
Ostrava střed 02:33  
Ostrava hl.n.   11:02
Ostrava-Svinov   11:09
Olomouc hl.n. 04:11 12:07
Zábřeh na Moravě 04:34 12:37
Česká Třebová 04:57 13:07
Ústí nad Orlicí 05:07  
Choceň 05:25  
Pardubice hl.n. 05:45 13:54
Přelouč 05:57  
Kolín 06:13 14:30
Praha-Libeň 06:53  
Praha hl.n. 07:00 15:28
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi