» Domů » Železnice » Noční vlaková síť ÖBB stále roste!

Noční vlaková síť ÖBB stále roste!

Klimaticky přátelsky a pohodlně přes noc v evropských metropolích – Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) to umožňují a oživí bývalou síť nočních vlaků. S novým spojením Nightjet, počínaje prosincem 2020, pojedeme denně z Vídně a Innsbrucku do Amsterdamu. Nightjet z Vídně do Bruselu bude jezdit třikrát týdně po celý rok a dorazí dříve do Bruselu, než v současné době. Evropská noční vlaková síť by měla růst ještě dál, takže ÖBB už spolu s partnery pracuje na nových destinacích. V dalších fázích se začne rozšiřovat ze Švýcarska a Německa do okolních zemí.
′′ Náš Nightjet bude v budoucnu každý den na cestě do nizozemského hlavního města a bezpečně a šetrně k životnímu prostředí přiveze naše cestující na místo určení. Souběžně kontrolujeme různé destinace, které lze v Evropě dosáhnout letem středního doletu. Můj cíl je stále jasný: chci znovu vidět rozšířenou síť vlaků v Evropě do roku 2028-z Berlína do Paříže, ze Stockholmu do Říma – říká generální ředitel ÖBB Andreas Matthe”.
Nové vlaky pro ještě větší pohodlí
13 nové souprav Nightjet s větším komfortem a novým designem jsou aktuálně ve výrobě a budou v provozu od konce roku 2022 Některé vozy a soupravy ze stávajícího vozového parku Nightjet jsou modernizovány. Modernizované vozy Nightjet poskytnou větší komfort zejména rodinám a cestujícím se sníženou pohyblivostí. Všechny obnovené vozy budou vybaveny přístupným prostorem a v budoucnu bude možná přeprava kol.
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes