» Domů » Letecká doprava » Norwegian Air omezuje pracovní místa na londýnském letišti Gatwick

Norwegian Air omezuje pracovní místa na londýnském letišti Gatwick

B737 MAX Norwegian

Norwegian Air uvažuje o snížení počtu pracovních míst o 259 v Londýně Gatwick. Je to téměř 25 procent zaměstnanců na hlavním letišti.

Norwegian Air má v současné době 1142 zaměstnanců na londýnském letišti Gatwick. Podle agentury Reuters bude téměř čtvrtina těchto zaměstnaných lidí muset hledat nové zaměstnání. Předpokládané škrty se týkají hlavně palubních průvodčích, ale v menší míře ovlivní také piloty.

„Bezprecedentní okolnosti, v nichž se nyní nacházíme, vyžadují, abychom zkontrolovali posádku na základně v Londýně Gatwick a přizpůsobili ji aktuálním potřebám a souvisejícím nákladům. Zahájili jsme konzultace s odbory a budeme hledat společná řešení ke snížení počtu nezbytných propouštění „- uvedeno v tiskové zprávě společnosti Norwegian Air.

Severský Norwegian kvůli krizi COVID-19 ztratila 7 300 zaměstnanců a prochází restrukturalizací. Propouštění ovlivnilo až 90 procent zaměstnanců. Některé z nich byly během letní sezóny dočasně znovu aktivovány, ale velmi omezená nabídka na podzim nutí další obtížná rozhodnutí. Podle agentury Reuters se nová redukce dotkne hlavně posádek na dálkových letech z britského hlavního města. Pracovníci létající na krátké a střední vzdálenosti si mohou být jisti svou další existencí u firmy.

Toto je zničující zpráva pro všechny pracovníky. Britská asociace leteckých pilotů (BALPA) udělá vše, co je v jejích silách, aby zmírnila její dopady, podpořila pracovníky a omezila propouštění, uvedl Brian Strutton, generální tajemník BALPA.
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes