FACC dodává díly pro aerotaxi

Letecký dodavatel FACC se sídlem v Ried im Innkreis obdržel další velkou zakázku. Partnerem je kalifornský výrobce letadel Archer, pro kterého bude společnost Innviertler dodávat díly trupu a křídel. Jsou určeny pro elektrické létající taxi.

Reklamy

Společnosti Archer Aviation a FACC v pondělí oznámily, že společnost FACC získala smlouvu na výrobu a dodávku klíčových komponent trupu a křídel pro sériová letadla Archer eVTOL. Elektrické aerotaxi je v současné době ve vývoji. Mělo by být schopné vzlétnout a přistát vertikálně.

foto Archer Aviation

Schválení a sériová výroba do dvou let

“Archer věří, že partnerství s předními dodavateli komponentů pro letectví a kosmonautiku pomůže zajistit náš dlouhodobý úspěch, jak dokazuje naše rozhodnutí spolupracovat s FACC AG,” uvedl Adam Goldstein, generální ředitel společnosti Archer v pondělí v tiskové zprávě. Za dva roky by mělo být aerotaxi schváleno a dostat se do sériové výroby.

FACC očekává silný růst trhu

Společnost FACC je velmi hrdá na to, že má mezi zákazníky společnost Archer Aviation, jednoho z lídrů na trhu v oblasti městské letecké mobility, říká generální ředitel FACC Robert Machtlinger. “Do budoucna očekáváme, že tato oblast v letectví silně poroste,” říká Machtlinger. Společnost Innviertler hovoří o nadšení z toho, že může být součástí tohoto vývoje. O objemu zakázek obě společnosti nic neoznámily.

foto Archer Aviation

Foto Archer Aviation

Admin
Author: Admin