Sedm řidičů Arrivy získalo prestižní ocenění IRU

redakce

Sedm našich řidičů, kteří jezdí pro Arrivu už opravdu dlouhou řadu let ve východních Čechách a na Moravě, bylo oceněno Mezinárodní unií silniční dopravy. Slavnostnímu předání prestižního ocenění IRU DIPLOMA OF HONOUR 2022 předcházela nominace od dopravce Arriva. Získat přitom tento diplom není jen tak. Nominovaný řidič musí držet volant v ruce alespoň 20 let a zároveň musí bez závažných nehod nebo jiných přestupků ujet 1 000 000 kilometrů. Ocenění přitom může získat jen jednou za život.

Z rukou ředitelky královéhradeckého regionálního pracoviště ČESMAD Jany Slámové ho získal třeba řidič, pan Oldřich Vašata. Pracuje u společnosti už 27. rokem a cestující vozí hlavně na dálkových linkách z Krkonoš do hlavního města a občas vypomáhá i za volantem našeho elektrobusu na linkách MHD Trutnov. V okolí Chrudimi pak jezdí i další náš řidič, který dostal diplom IRU, pan František Kušička.

Za přítomnosti ředitele Arrivy autobusy, Jindřicha Poláčka, byl oceněn i pan řidič Tomáš Bršlica, který sedí za volantem autobusu už od roku 1993 a vozí cestující Arriva Expressu na trase z Olomouce přes Prostějov do Brna. Čtvrtým oceněným řidičem je pan Petr Navrátil, kterého znají školáci i dospěláci na lince Šumperk – Oskava. S elektrobusem vládne ulicím Třince na linkách zdejší MHD pan Bronislav Kohout, který jezdí jako profesionál už 31 let. Diplom za tisíce kilometrů bez nehody a bez přestupků získal z rukou paní Slámové i pan řidič Tomáš Vodička, který jezdí autobusem už 41. rokem a nejčastěji vozí cestující na lince 107 MHD Přerov. Posledním řidičem, který získal ocenění IRU, je pan Miroslav Chuděj. Profesionálním řidičem je už od roku 1978, jezdí tedy úctyhodných 45 let a cestující se s ním svezou na našich linkách v okolí Jeseníku a kočíruje i elektrobus k Priessnitzovým lázním.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Jan Čáp, zkušený manažer se zahraniční praxí, se vrací do AERO a posiluje nejužší vedení

Jan Čáp od 23. ledna posiluje nejužší vedení největšího leteckého výrobce v České republice. Zkušený manažer se po třech letech vrací do AERO na pozici výkonný viceprezident a Chief Industrial Officer. Bude mít na starosti kompletní dodavatelský řetězec od operativního nákupu přes výrobu a montáže až po výstupní kontrolu kvality. […]