Saab otevírá nový závod na výrobu radarů ve Velké Británii ve Farehamu

Saab otevřel nový závod na výrobu radarů jako součást své strategie růstu ve Spojeném království. Tato nová radarová stanice se sídlem ve Farehamu přispěje 100-150 pracovními místy, jak poroste.

radar Saab Giraffe 1X Deployment Sets. Foto SAAB

Divize Sensor Systems společnosti Saab UK působí ze závodu Saab ve Farehamu, s týmem rovněž umístěným ve Farnborough. Kvalifikovaný personál ve Farehamu primárně vyrábí a integruje nový Deployment Set, konfiguraci vysoce mobilního, kompaktního, rychle nasazeného, ​​softwarově založeného 3D radaru AESA. To zvyšuje výrobní kapacitu Saabu pro jeho Giraffe 1X Deployment Set a první jednotky jsou již ve výrobě ve Farehamu.

Divize Sensor Systems společnosti Saab UK bude také fungovat jako centrum excelence vyvíjející navazující britské duševní vlastnictví v oblasti radarů. Poroste také o zachování stávajících radarů v provozu britského ministerstva obrany, jako jsou radary protivzdušné obrany Giraffe 1X a Giraffe AMB a radary MAMBA (Arthur) pro lokalizaci dělostřelectva.

Celá pobočka ve Farehamu přináší 400 pracovních míst ve společnosti Saab v zavedených i budoucích pracovních pozicích napříč různými obchodními aktivitami.

„Toto oznámení našeho nového výrobního závodu ve Farehamu je posledním krokem v růstu Saabu UK a úzce navazuje na naši nedávnou akvizici BlueBear. Spuštění Sensor Systems znamená pro naše zákazníky stovky kvalifikovaných a ekonomicky hodnotných pracovních míst a novou kapacitu obranného průmyslu ve Spojeném království,“ říká Dean Rosenfield, generální ředitel skupiny Saab UK.

Ministr pro nákup obrany James Cartlidge řekl: „Velmi vítám investici Saabu do Spojeného království, která vytváří stovky kvalifikovaných pracovních míst a podporuje naši základnu obranného průmyslu. Těším se, že toto nové zařízení bude podporovat naše ozbrojené síly při využívání pokročilých radarových schopností.

Pobočka Saab UK Fareham se rozrůstá s oznámením v únoru 2023 o rozšíření její divize Underwater Systems o autonomní a dálkově ovládaná vozidla Seaeye. Po celém Spojeném království má Saab osm hlavních poboček, které se zaměřují na softwarové inženýrství, podvodní robotiku, školicí služby, radary a další.

Přítomnost Saabu UK roste rychlým tempem, počet zaměstnanců se díky konsolidaci, akvizicím a organickému růstu zčtyřnásobil a spojuje to nejlepší ze švédských a britských inovací.

Foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Saab otevírá nový závod na výrobu radarů ve Velké Británii ve Farehamu

  1. Saab otevírá nový závod na výrobu radarů ve Velké Británii ve Farehamu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 11/09/2023 at 08:17

    […] Continue reading Saab otevírá nový závod na výrobu radarů ve Velké Británii ve Farehamu at T… […]

Comments are closed.

%d