ŘSD opravuje mosty na D1 mezi Olomoucí a Ostravou, provoz v omezených místech bývá bez komplikací

S možným zdržením musí počítat řidiči, kteří mezi Hranicemi a Ostravou cestují po dálnici D1. Na hranici Moravskoslezského a Olomouckého kraje totiž koncem července 2023 začala oprava dvou mostů. Jednoho u obce Kujavy, druhého u Bělotína. Oběma místy se nyní projíždí v zúžení.

Reklamy
Josef Otrhálek, hlavní stavbyvedoucí: “Protože se stavba provádí v celé šířce jednoho dálničního pásu, musí se pás zastavit a vyloučit z dopravy. Provoz se převede do protilehlého dopravního pásu v režimu 2+2.”

Oba mosty se opravují po polovinách. Práce vyjdou Ředitelství silnic a dálnic na bezmála 118 milionů korun bez DPH.

Jan Rýdl, tiskový mluvčí ŘSD: U Bělotína počítáme s odstraněním stávajících vozovkových a izolačních vrstev před plošnou sanací mostovky. Dojde k nahrazení mostního svršku a údržbě mostních závěrů. Zároveň i proběhne výměna zábradlí a protihlukových stěn. Kromě nového asfaltu je naplánované také čištění a vyspravení odvodnění současně s výměnou svodidel.”

Podobné práce momentálně probíhají i na mostu u obce Kujavy.

Josef Otrhálek, hlavní stavbyvedoucí: “Je to ve stejném režimu. Tady je uzavřený pravý jízdní pás ve směru Olomouc – Ostrava a provoz je v levém jízdním pásu a u Kujavy je to obráceně. Tam je zavřený opačný pás.”

První část rekonstrukce obou mostů by měla být hotova koncem října 2023. Stavební ruch se pak na tuto část naší nejdelší a nejstarší dálnice vrátí po několikaměsíční přestávce.

Josef Otrhálek, hlavní stavbyvedoucí: “Příští rok musíme provést to samé, ale opačně. Takže někdy na jaře podle toho, jaká bude situace na dálnici a kdy nám povolí uzavírku pásů. Uzavřou se tak zase protilehlé pásy. Doprava se převede na opravené mosty a provede se oprava opačných mostů.”

Po celou dobu rekonstrukce je třeba, aby řidiči zúžením projížděli s maximální obezřetností a dodržovali nejvyšší povolenou rychlost. Výrazně se tím snižuje riziko případné kolize a následných kolon.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “ŘSD opravuje mosty na D1 mezi Olomoucí a Ostravou, provoz v omezených místech bývá bez komplikací”

Comments are closed.