Bratislava začala se stavbou parkovacího domu v Karlové Vsi

Vizualizace podoby parkovacího domu. Městská část Karlova Ves, Bratislava

Společně s městskou částí Karlova Ves město Bratislava dosáhnulo dlouho připravovaný projekt výstavby parkovacího domu na Ulici Ludvíka Fullu až do fáze realizace. Se stavebními pracemi začal zhotovitel na základě smlouvy s městskou částí v těchto dnech, přičemž aktuálně probíhá vybourávání plochy starého parkoviště, kde následně vyroste parkovací dům. Samotná výstavba, ze které většinu financuje hlavní město, potrvá přibližně rok.

Reklamy
V rámci projektu vznikne dvoupodlažní parkovací dům, jedno podlaží bude zapuštěno do svahu, druhé podlaží bude na úrovni současného parkoviště. Počet parkovacích míst se zvýší téměř o polovinu, celkově bude pro obyvatele k dispozici 72 míst a přibude i nová zeleň.
Aktuálně také Bratislava začala s pracemi na přípravě záchytného parkoviště s přibližně 200 parkovacími místy na místě bývalého Hotelu Flóra v Areálu zdraví Zlaté písky. Záchytná parkoviště jsou důležitou součástí regulace parkování a pomáhají odlehčit automobilovou dopravu ve městě. Jsou bezplatné a nacházejí se v blízkosti zastávek MHD. 
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Bratislava začala se stavbou parkovacího domu v Karlové Vsi”

Comments are closed.