• Pá. Srp 19th, 2022

Britská letecká společnost Flybe zvyšuje kapacitu turbovrtulovým motorem Dash 8-400

Kvě 30, 2022 , ,
http://www.transportminutes.eu/wp-content/uploads/2022/03/Flybe-Kiwi.jpg
Stránka navštívena: 90
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 40 Sekund

Britská letecká společnost Flybe, která oficiálně obnovila provoz v dubnu 2022, převzala další regionální turbovrtulový letoun Q400 De Havilland-Canada, čímž se její současná flotila rozrostla na celkem pět letadel tohoto typu.  30. května 2022 generální ředitel Flybe Dave Pflieger potvrdil, že letadlo se připojilo k flotile letecké společnosti na základě dlouhodobé nájemní smlouvy s dublinskou leasingovou společností letadel Aergo Capital. Nedávná dodávka umožní letecké společnosti v příštích několika letech pokračovat v rozšiřování plánované flotily na celkem 32 letadel, tvrdí aerolinka. 

„Jsme potěšeni, že můžeme být partnerem s Aergo Capital, protože přebíráme další Q400 a rozšiřujeme naši flotilu o další letadla, která jsou u našich zákazníků velmi oblíbená,“ uvedl Pflieger. „Komfort cestujících (nikdy žádné prostřední sedadlo!) a udržitelnost životního prostředí byly pro Flybe klíčovou oblastí zájmu od prvního dne, a to jsou některé z důvodů, proč jsme si vybrali Q400 do naší flotily,“ pokračoval Pflieger. 

Pád Flybe byl očekávaný

Britská regionální letecká společnost ukončila činnost v březnu 2020, když nedokázala zajistit nouzové financování COVID-19 poté, co v lednu 2020 požádala britskou vládu o půjčku ve výši 128 milionů dolarů v rámci záchranné dohody. Finanční potíže vedly ke ztrátě více než 2 400 pracovních míst a přibližně 60 letadel bylo uzemněno. Společnost měla v plánu přejmenovat se na Virgin Connect, ale zpoždění jejích plánů restrukturalizace a nástup pandemie COVID-19 donutily dopravce vstoupit do správy.  

V té době byl podnik a majetek dopravce prodán správci nové společnosti, která se přejmenovala na Flybe Ltd. Poté, v červnu 2021, britský úřad pro civilní letectví odebral Flybe provozní licenci, což dalo novou naději pro budoucnost letecké společnosti.  

O měsíce později společnost Flybe převzala svých prvních 78 ekonomicko-místných turbovrtulových letounů Dash 8-400 a v dubnu 2022, protože procesy rebrandingu a restrukturalizace aerolinky byly úspěšné, obnovila letecká společnost osobní lety ze své hlavní základny na letišti Birmingham (BHX) v Anglii.  Zatímco Flybe v současnosti provozuje lety do devíti destinací v Evropě, dopravce plánuje do konce léta 2022 rozšířit svou síť přidáním nejméně 31 linek, uvádí web aerolinky. 

Podobné články k tématu  Singapur od 1. dubna znovu otevře hranice pro plně očkované cestující

Foto Kiwi

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi