• Pá. Srp 19th, 2022

V Tyrolsku se po sesuvu bahna zranily dvě osoby

Stránka navštívena: 65
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 17 Sekund

Dvě osoby z Rakouska a Slovenska utrpěly zranění v noci na sobotu v rakouské spolkové zemi Tyrolsko, kde došlo po silných deštích a krupobití k záplavám, sesuvům bahna a poškození domů. Nejvíce zasaženy byly obce Fulpmes, Neustift a Mieders v alpském údolí Stubaital. S odvoláním na místní policii o tom informuje agentura APA.

Nejméně dvě vozidla zachytil proud vody a skal v průmyslové části obce Fulpmes, kde bahno pokrylo asi 100 metrů silnice. Auto, ve kterém se nacházeli šestadvacetiletý Slovák a čtyřiadvacetiletá Rakušanka, stáhl příval bahna, který je několik metrů táhl údolím. Hasičům se však dvojici podařilo vysvobodit a převezli je do nemocnice v Innsbrucku. Část dalšího vozu našli záchranáři v korytě řeky Ruetz. Řidičem byl 60letý místní farář, který je nezvěstný. Pátrání v sobotu odpoledne přerušili, dokud nenastanou vhodné podmínky.

V důsledku proudu bahna došlo ve Fulpmes k poškození jednoho mostu a také ke stržení dalšího mostu v průmyslové zóně. V noci museli rovněž na několik hodin uzavřít cestu v údolí. V obci Neustift poškodila voda a bahno 20 domů a hotelů. Ve více částech obce došlo, také k výpadku proudu.

V údolí Oberbergtal podemlelo valící se bahno cestu, což způsobilo, že zhruba 120 lidí zůstalo uvízlých v horské chatě Franze Sennna a v sobotu odpoledne je evakuovali vrtulníkem. Hasiči zaznamenali během noci na sobotu celkem téměř 200 výjezdů pro špatné počasí, a to zejména v okrese Innsbruck-Land. Příslušníci zásahových sil byli v nasazení i během soboty a zřízen byl i krizový štáb.

TASR, APA, foto ORF

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Nová jízdenka na MHD téměř pro celé Rakousko