foto Iberia Airbus A350

Airbus A350 společnosti Iberia, foto Iberia

Iberia bude v červenci provozovat lety do osmnácti destinací v šestnácti latinskoamerických zemích, oznámil dopravce ze skupiny IAG Group v oficiálním oznámení, které tak využívá zmírnění omezení cestování do a ze Španělska pro lidi plně očkované proti COVID-19.

Reklamy
Iberia v květnu obnovila lety z Madridu do ekvádorského Guayaquilu. Transatlantické lety z hlavního města Kastilie do Cali v Kolumbii a San Juan v Portoriku jsou naplánovány na začátek července. Obě trasy budou obsluhovány airbusy A330-200 s kapacitou 288 cestujících.

Lety do San Juanu budou létat třikrát týdně, počínaje 1. červencem. O den později odletí první let do Cali. V takovém případě bude spojení do Kolumbie provozováno dvakrát týdně.

Španělský národní dopravce rovněž v červenci zvýší frekvenci letů do několika dalších latinskoamerických destinací. Počet letů z Madridu do Mexika se v červenci a srpnu zvýší na tucet týdně. Od září jich bude každý týden čtrnáct. V současné době je k dispozici dalších deset za týden.

V červenci a srpnu bude do Quita přidána další týdenní let z Madridu. Takto se bude možné cestovat do hlavního města Ekvádoru šestkrát týdně. Frekvence spojů do Montevidea, hlavního města Uruguaye, se od září zvýší ze tří na pět letů týdně .

Lety do Panamy a Buenos Aires se zdvojnásobí. Z hlavních měst střední Ameriky a Argentiny bude možné letět z Madridu šestkrát týdně. Jednou denně se budou konat lety do San Jose v Kostarice. Bude pozastaveno pouze spojení do Caracasu ve Venezuele, kdy se přesně obnoví zatím není jasné.

Oslavujeme 75. výročí prvního letu Iberie do Latinské Ameriky. Obnovení téměř úplné obsluhy tohoto trhu nám přinese spoustu radosti a štěstí. Nadcházející léto bude skutečným bodem obratu a na tento trh vstoupíme ze všech sil – Víctor Moneo, jeden z manažerů Iberie v regionu Latinské Ameriky, neskrývá spokojenost. Zároveň s tím připouští obavy s možných dalších mutací koronaviru a opětovných omezení pohybu osob, které by neměli už takto slabé následky na dopravce, ale absolutně fatální.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading