• 07/07/2022 06:45

ÖBB mají problémy s Bombardierem a dodáním nových vlaků. Vypíší novou soutěž

ByAdmin

Čvn 18, 2021 , ,
Stránka navštívena: 1679
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 21 Sekund

Rakouské spolkové dráhy jsou na Bombardiera naštvané. Po několik let čekali na vlaky, které už měly být na cestě a část v provozu. Teď zase vypisují soutěž a vypovídají smlouvu Bombardieru.

Něco nám tu zní povědomě Švýcarsky. Rakouské spolkové dráhy mají velké potíže s objednávkou, kterou zadali Bombardieru. V roce 2010 SBB objednala 59 dvoupatrových vozů od společnosti Bombardier za 1,9 miliardy CHF. Ani o více než deset let později nebyly dodány všechny vlaky. Zpoždění mají více, než 10 let od plánovaného dodání poslední soupravy. 

V roce 2016 ÖBB podepsala dohodu se společností Bombardier na 300 elektrických jednotek. Cena: 1,8 miliardy eur, jak uvádí „St.Galler Tagblatt“. V té době se Stadler Rail také pokusil vyhrát hlavní objednávku, ale odešel s neúspěchem.

Získejte náhradu v krátké době

Ale teď je to pro ÖBB příliš zlé. První vlaky měly ve Vorarlbersku a Tyrolsku jezdit od přelomu jízdních řádů v letech 2019 a 2020. Ale není tomu tak. Podle „St.Galler Tagblatt“ nemají ani souhlas Evropské agentury pro železnice. Stavby vlaků teprve mají začít v Bombardieru. Ve Vorarlbersku a Tyrolsku nebudou použity. ÖBB chce v krátké době získat náhradu, protože než by byli dodány soupravy slibuje Bombardier do 3 let první prototyp a celkové dodání až 6 let uvádí Švýcarský Blick.

Přijde nakonec stavitel vlaků v Thurgau k vlaku? Rakušané vyhlásili nové výběrové řízení. Jde o nákup až 540 elektrických jednotek. 270 souprav, každý o délce 103 nebo 73 metrů.

Jedna věc je jistá: spolupráce mezi ÖBB a Bombardierem je na mrtvém bodě. ÖBB si od rámcové smlouvy neobjednal od konce roku 2016 žádná další vozidla, nyní se to změní novou soutěží.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %