• 06/07/2022 05:41

Policie zastavila vlak v Dänikenu SO kvůli bombové hrozbě

ByAdmin

Čvn 18, 2021 ,
Foto SBB CFF FFS
Stránka navštívena: 2596
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 6 Sekund

Ve čtvrtek večer zastavila policie vlak na vlakovém nádraží Däniken SO kvůli bombové hrozbě. Cestující byli z vlaku evakuováni. Železniční doprava mezi Oltenem a Aarau byla dočasně přerušena.

Vlak byl preventivně zastaven. Policie prohledala vlak, ale nic nenašla, jak mluvčí kantonské policie Solothurn oznámila v pátek brzy ráno. Jeden cestující ve vlaku byl preventivně zatčen. Nikdo nebyl zraněn.

Zpráva o ohrožení dálkového vlaku, který byl na cestě z Bernu do Curychu, dorazila ve čtvrtek kolem 20:50 kantonské policii Solothurn. Cestující ve vlaku učinil prohlášení pro cestující o výbuchu.

Toto prohlášení bylo vnímáno jako hrozba. Vlak byl proto zastaven ve stanici Däniken a evakuován za pomoci policie. Patrovou soupravu poté prohledali psi a pyrotechnik.

Poté, co nebyl nalezen žádný podezřelý předmět, policie vlak kolem půlnoci pustila a operaci ukončila. SBB v 0:17 v noci (pátek 18.6.2021) oznámila, že narušení dopravy bylo skončeno. Stále však lze očekávat zpoždění a občasné zrušení vlaků, které tímto incidentem byli narušeny ve své pravidelné cestě. 

Přibližně 200 cestujících vlaku bylo přivezeno na nedaleká nádraží náhradními autobusy. Muž, který oznámil cestujícím o výbuchu, byl dočasně zatčen, vyslýchán a předveden k lékařské prohlídce. Jedná se o 49letého muže s italským pasem, který nemá bydliště ve Švýcarsku. Policie zahájila trestní stíhání proti muži za nebezpečné vyhrožování a šíření poplašné zprávy s pokusem o terorismus.

ilustrační foto SBB

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %