Více spojů ICE z Münsteru

Od poloviny prosince budou expresní vlaky jezdit každé dvě hodiny, aniž by bylo nutné přestupovat na frankfurtském letišti, Mannheimu, Stuttgart a Mnichově.

Reklamy

Se změnou jízdního řádu Deutsche Bahn v polovině prosince pak bude devět denních spojů do jižního (západního) Německa. Pro tyto spoje budou nasazeny nové XXL-ICE (řada ICE 4 s 13 vozy) s 918 sedadly a 8 místy pro jízdní kola. Doposud existovaly pouze tři z těchto denních spojů: dva páry vlaků ICE přes Kolín nad Rýnem a Frankfurtem do Mnichova a EC, které spojuje Münster a Mnichov údolím Středního Rýna (Bonn – Koblenz – Mainz).

K dispozici je také meziměstské spojení (IC) z Münsteru přes Siegen na hlavní nádraží ve Frankfurtu každé dvě hodiny, aniž byste museli přestupovat . Tyto nové cesty IC jsou levnější než spoje ICE. Pro tyto cesty se používají nové dvoupatrové vlaky Intercity-2 s devíti místy pro jízdní kola.

První „dvojice vlaků XXL ICE“ na trase Hamburk – Münster – Kolín nad Rýnem – Frankfurt – Stuttgart – Mnichov začala jezdit již 14. června. Od 10. září bude pro Münster další přímé spojení po vysokorychlostní trase Kolín nad Rýnem / Rýn.

Spojení z Münsteru do Berlína

Od 13. června je také třetí spojení ICE mezi Münsterem a Berlínem. Nové spojení ICE je ICE 757, z Kolína nad Rýnem v 8:17 přes Münster v 10:30, příjezd do Berlína v 13:52 Spojení s IC 2254 z Berlína (15:56) do Münsteru (19:33) do Kolína nad Rýnem, které bylo kvůli Coroně zrušeno, pak znovu denně jezdí.

Nová vysokorychlostní spojení jsou výsledkem intenzivních diskusí mezi starostou Markusem Lewe a Deutsche Bahn. „Pokračujeme v přechodu na mobilitu v Münsteru a díky novým spojením ICE nabízíme obyvatelům Münsteru nové možnosti cestování šetrné ke klimatu,“ říká starosta Lewe. 

Admin
Author: Admin