Foto © ÖBB, Hämmerle

Foto © ÖBB, Hämmerle

Nordwestbahn je jednou z nejdůležitějších železničních tras pro dojíždějící ze severu Rakouska a Znojma (ČR) do hlavního města Rakouska – Vídně. V rámci modernizační ofenzivy dostaly v posledních měsících čtyři stanice na trase současnou podobu. Trasa byla navíc vybavena pro požadavky budoucnosti, aby mohla nabídnout atraktivní veřejnou dopravu z Weinviertelu do Vídně. Vlaková nádraží v Göllersdorfu, Hetzmannsdorfu-Wullersdorfu, Guntersdorfu a Zellerndorfu byla výrazně modernizována delšími nástupišti s moderní střechou na nástupištních. Zellerndorf se stal bezbariérovým instalací výtahů. Dále byla prodloužena nástupiště v Sierndorfu, Hollabrunnu a Unterretzbachu na 220 metrů. Rozšíření nástupišť vytvořilo podmínky pro to, aby bylo možné v budoucnu využívat moderní a delší vlaky. Ty zase nabídnou více míst k sezení a tedy i větší komfort pro cestující. Nordwestbahn se postupně stává způsobilou pro budoucnost. V rámci nadcházející výluky tratě mezi Zellerndorfem a Znojmem od 29. března do 8. dubna budou probíhat práce na hlavní trati a vlečce na vlakovém nádraží Retz do Unterretzbachu.

Reklamy

Opatření zajišťují kvalitu infrastruktury

Současně s rekonstrukcí nádraží došlo k omlazení kolejí, výhybek a železničních přejezdů na trase: modernizováno dvanáct přejezdů a vyměněno několik traťových úseků a výhybek. Oficiální slavnostní zahájení modernizace Nordwestbahn se konalo v polovině června 2023 v Zellerndorfu a „facelift“ byl dokončen v lednu 2024 uvedením do provozu v Zellerndorfu.

Od 29. března do 8. dubna budou na severním úseku Nordwestbahn probíhat renovační a údržbové práce, proto je nutná náhradní doprava mezi Zellerndorfem a Znojmem.

V prostoru vlakového nádraží Retz a v Unterretzbachu se bude během výluky pracovat na výhybkách. Celkem bude kompletně vyměněno deset výhybek. Opatření jsou nezbytná k tomu, aby se vlaky mohly pohybovat z jedné koleje na druhou bez přerušení jízdy. V rámci výluky proběhnou také údržbové práce, jako jsou pěchovací práce a individuální odstraňování problémů na kolejích, aby vlaky odjížděly hladce a bezpečně. 

Výměna kolejí Zellerndorf – Retz – Znojmo od 29. března do 8. dubna 2024

Po dobu stavebních prací bude trasa mezi Zellerndorfem a Znaim uzavřena pro vlakovou dopravu a bude zřízena náhradní doprava autobusy. Výluka začíná 29. března ve 22:00 a končí 8. dubna ve 2:00.

Náhradní autobusy odjíždějí v jinou dobu než pravidelný jízdní řád a doba jízdy se může prodloužit až o 30 minut. S jízdními koly není možné využívat náhradní autobusy. ÖBB žádá cestující se sníženou pohyblivostí, aby před zahájením cesty kontaktovali zákaznický servis ÖBB na čísle 05-1717-5. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading