Foto Airbus

Foto Airbus

Airbus Defence and Space uzavřel dohodu o akvizici INFODAS, německé společnosti se sídlem v Kolíně nad Rýnem, která poskytuje kybernetickou bezpečnost a IT řešení ve veřejném sektoru, včetně obrany a kritických infrastruktur. Transakce podléhá obvyklým regulačním schválením a očekává se, že bude dokončena do konce roku 2024.

Reklamy

Tato akvizice podporuje strategickou ambici Airbusu posílit své portfolio kybernetické bezpečnosti ve prospěch svých evropských a globálních zákazníků. Vzhledem k exponenciálním kybernetickým hrozbám spolu s rostoucí digitalizací a konektivitou jejích produktů a systémů je kybernetická bezpečnost klíčovou součástí vývoje společnosti Airbus. Během posledních let skupina neustále rozvíjela své schopnosti a odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, aby zajistila nejlepší možnou ochranu svých produktů, operací, zákazníků a ekosystému, včetně hlavních programů, jako je Future Combat Air System (FCAS). 

INFODAS je společnost s přibližně 250 zaměstnanci a ročními výnosy kolem 50 milionů eur. Kromě své centrály v Kolíně nad Rýnem má INFODAS další kanceláře v Německu v Berlíně, Bonnu, Hamburku, Mnichově a Mohuči. Společnost byla certifikována Spolkovým úřadem pro informační bezpečnost (BSI) jako poskytovatel služeb bezpečnosti IT v oblastech auditu informačních systémů, poradenství a penetračních testů. Rodina produktů SDoT Security Gateway společnosti INFODAS je schválena pro stupně utajení až tajné. Produkty jsou také certifikovány v souladu s Common Criteria a mají další certifikáty specifické pro jednotlivé země. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading