• Pá. Srp 19th, 2022

Konec dieselu? Deutsche Bahn provádí inventuru nového bateriového vlaku

Stránka navštívena: 133
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 16 Sekund

Herrenbergem: Na mnoha železničních tratích v Německu stále jezdí dieselové vlaky. To by se mělo postupně změnit. Podle Deutsche Bahn v tom mohou hrát důležitou roli bateriové vlaky.

Po startu nového bateriového vlaku před téměř třemi měsíci vyvodily Deutsche Bahn kladnou prozatímní bilanci. “Vlak je dobře přijímán cestujícími i zaměstnanci,” řekl ve čtvrtek podle své společnosti Thorsten Krenz, zástupce Deutsche Bahn pro jihozápad.

Bateriový vlak má pro železnici strategický význam. Protože jde o možného nástupce dieselových vlaků v Německu. Dosud byly v německé železniční síti nasazeny pouze dieselové vlaky na celkem 450 tratích.

Deutsche Bahn poslaly v lednu to, co prohlašují za první plně licencovaný bateriový vlak od výrobce Alstom. Testuje se ve Švábsku na tzv. Gäubahn mezi Herrenbergem (okres Böblingen) a Eutingen im Gäu. O víkendech jezdí z Gunzenhausenu do Pleinfeldu v Bavorsku ve Francké jezerní oblasti. Testování bude trvat do května.

Vlak je „skutečným ochráncem klimatu, který bude zpočátku jezdit zde v Bádensku-Württembersku a Bavorsku, a pokud budou výsledky nadále dobré, brzy po celé zemi v regionální dopravě,“ řekl komisař spolkové vlády pro železnice Michael Theurer (FDP). Berthold Frieß, ministerský ředitel na ministerstvu dopravy Bádenska-Württemberska, uvedl, že bateriové vlaky by mohly být v budoucnu používány také v Ortenau v části Bádenska a na takzvané Hermann-Hesse-Bahn mezi Calw a Renningen. .

Železnice používaly bateriově poháněné železniční vozy ve větším měřítku od poloviny 50. let. Nejčastěji pořizovaný typ vlaku se používal až do poloviny 90. let. Bohužel se však nejednalo o pravidelnou osobní dopravu, ale jenom posunování v rámci nádraží. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Více spojů ICE z Münsteru