SWISS rozšíří své sítě na krátké a dlouhé vzdálenosti v létě 2024

Společnost SWISS je připravena hmatatelně rozšířit svou síť linek v letních jízdních řádech na rok 2024 a přidat dvě nové dálkové destinace, které budou obsluhovány z Zurichu, a dva nové body v Evropě. K jeho mezikontinentální síti přibudou Washington, DC v USA a Toronto v Kanadě; a její evropská síť se rozšíří o nové služby do Košic na Slovensku a Cluj-Napoca v Rumunsku.

Pohled na kapitol hlavní město USA – Washington DC. Foto Swiss

Swiss International Air Lines (SWISS) nabídne svým zákazníkům řadu nových destinací ve svých letních letových řádech na rok 2024. Na dálkové frontě budou zavedeny nonstop linky z Zurichu do Washingtonu, DC (USA) a Toronta (Kanada). SWISS bude také dále rozšiřovat svou evropskou síť linek o Košice (Slovensko) a Cluj-Napoca (Rumunsko).

„V důsledku pandemie je nyní jasnější než kdy jindy, že cestování je hluboce zakořeněnou lidskou potřebou, zejména u mladších generací,“ říká obchodní ředitel SWISS Tamur Goudarzi Pour. „Poptávka po letecké dopravě neustále roste a zatížení našich letů je nyní vyšší než kdykoli předtím. Jako The Airline of Switzerland spojujeme naši domovskou zemi se světem; a našim zákazníkům přitom nabízíme kvalitní řadu prémiových leteckých služeb. Jsme potěšeni, že příští léto budeme dále rozšiřovat naši síť tras na krátké i dlouhé vzdálenosti. A přitom budeme i nadále usilovat o druh vyváženého růstu, který bude náležitě a plně respektovat naše zákazníky, společnost a ohledy a zájmy týkající se životního prostředí.“

Nové linky do Washingtonu, DC a Toronta

Pohled na Kanadské Toronto. Foto Swiss

Společnost SWISS nově nabídne v létě příštího roku denní linku mezi Zurichem a Washingtonem, DC provozovanou moderním letadlem Airbus A330. Hlavní město USA je fascinujícím městem velkého historického a politického významu. Je také domovem mnoha světově proslulých muzeí, jako je Smithsonian Institution, a dále se může pochlubit rozmanitou kulturní scénou. SWISS bude sloužit Washingtonu, DC po celý rok. Linka na západ bude odlétat z Zurichu ve 13:00 a do Washingtonu dorazí v 16:20 (v obou případech místní čas), zatímco spoj na východ opustí hlavní město USA ve 20:45 a do Zurichu dorazí v 10:50 následujícího dne. První takový spoj odletí 28. března 2024, i když s mírně odlišnými časy odletů a příletů, protože toto datum spadá do předchozího zimního letového řádu 2023/24.

SWISS také 10. května 2024 přidá do sítě svých linek Toronto v Kanadě. Nová služba, která je předběžně plánována pouze na letní letové řády, bude poskytována denně kromě pondělí a středy bude zajištěna Airbusem A330. Toronto je prosperující multikulturní metropole s impozantními mrakodrapy na březích jezera Ontario. Je také považováno za jedno z nejdůležitějších kanadských uměleckých a kulturních center. Nová linka SWISS na západ odlétá z Zurichu v 09:55 a do Toronta dorazí ve 13:00 (v obou případech místní čas). Odpovídající spoj na východ opustí Toronto v 16:35 a do Zurichu dorazí v 06:30 následujícího dne.

Pohled na Slovenské Košice, foto Swiss

SWISS také rozšíří svou evropskou síť

Společnost SWISS také rozšíří svou evropskou síť linek v létě 2024 a přidá novou nonstop službu do a z Košic. Druhé největší slovenské město se může pochlubit jak bohatým kulturním dědictvím, tak skutečně působivou architekturou. Město, klíčové centrum východního Slovenska, nabízí živou uměleckou a hudební scénu spolu s řadou historických památek. Zdejší region je stále atraktivnější i pro zahraniční investory. SWISS bude Košice obsluhovat třikrát týdně moderními letouny Airbus A220.

SWISS také nabídne novou službu do a z Cluj-Napoca v Rumunsku v letních jízdních řádech 2024. Cluj-Napoca je druhé největší město Rumunska a je známé mimo jiné svou bohatou historií a kulturní rozmanitostí. Město bude dostávat třikrát týdně spojení SWISS letadlem Airbus A220.

Pohled na Rumunskou Cluj-Napocu. Foto Swiss

Pestrý program pravidelných linek, které bude SWISS provozovat z Zurichu a Ženevy v letních řádech 2024, se rozšíří do 113 destinací. Cestovatelům z Zurichu nabídne výběr z 67 evropských a 24 mezikontinentálních destinací; a cestujícím ze Ženevy bude nabídnuta nepřetržitá doprava do a z New Yorku spolu s výběrem ze 43 destinací na krátké vzdálenosti.

Období letního jízdního řádu 2024 bude probíhat od 31. března do 26. října 2024. Lety na nových linkách bude možné rezervovat od 13. září na www.swiss.com nebo prostřednictvím všech obvyklých rezervačních kanálů.

foto Swiss

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “SWISS rozšíří své sítě na krátké a dlouhé vzdálenosti v létě 2024

  1. SWISS rozšíří své sítě na krátké a dlouhé vzdálenosti v létě 2024 – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 12/09/2023 at 21:15

    […] Continue reading SWISS rozšíří své sítě na krátké a dlouhé vzdálenosti v létě 2024 at T… […]

Comments are closed.

%d