Saab dostal objednávku na další funkce pro Gripen E

Saab a Švédská správa obranného materiálu (FMV) uzavřely dohodu o nových funkcích a upravených harmonogramech dodávek pro Gripeny E a Gripen C/D. Dohoda se vztahuje na období 2023-2030 a hodnota objednávky je přibližně 5,8 miliardy SEK (12,23 miliardy korun).

FMV a Saab se dohodly na revizi své stávající dohody týkající se vývoje a výroby Gripenů E přidáním nových funkcí, které zahrnují změny v systémech elektronického boje, komunikace a průzkumu a také změny v harmonogramech dodávek Gripenů E a Gripen. CD.

S cílem zajistit operativní stíhací schopnosti švédských ozbrojených sil se ozbrojené síly, FMV a Saab dohodly na upravených plánech vývoje a dodávek, které umožní pokračování vývoje a provozu Gripenů C/D po roce 2030 souběžně se zavedením příští generace stíhaček Gripen E.

„Tato dohoda dále podtrhuje velmi úzkou spolupráci mezi Saab, FMV a švédskými ozbrojenými silami. Jsem velmi hrdý na to, že přispíváme k operační schopnosti ozbrojených sil dalším posilováním schopností systému Gripen, což je stíhací letoun světové třídy,“ říká Lars Tossman, vedoucí obchodní oblasti Aeronautics společnosti Saab.

Foto SAAB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Saab dostal objednávku na další funkce pro Gripen E

  1. Saab dostal objednávku na další funkce pro Gripen E – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/09/2023 at 07:14

    […] Continue reading Saab dostal objednávku na další funkce pro Gripen E at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d