Vietnam Airlines vybírá 50 letadel Boeing 737 MAX pro růst své flotily

Boeing a Vietnam Airlines oznámily, že dopravce vybral rodinu 737 MAX, aby rozšířil svůj jednoletní vozový park, se závazkem objednat 50 letadel Boeing 737-8 MAX. Díky zvýšené palivové úspornosti a vlivu na životní prostředí zajistí 737 MAX nejlepší flexibilitu ve své třídě pro rostoucí leteckou společnost. Závazek byl oznámen během podpisového ceremoniálu s prezidentem Joe Bidenem, ministrem zahraničí Antonym Blinkenem, úředníky Bílého domu a představiteli vietnamské vlády.
Američtí a Vietnamští představitelé řekli, že závazek posílí pracovní místa v obou zemích a posílí bilaterální ekonomické partnerství. Navazující na dlouhé historii spolupráce Boeingu s vietnamským civilním leteckým průmyslem, flotila dopravce 737 MAX podpoří cíl země stát se předním leteckým uzlem.
„V souladu se strategií flotilového parku Vietnam Airlines 2025-2030 a vizí roku 2035 jsou investice do letadel zásadním projektem, který podporuje pozitivní dynamiku zotavení a prosperující výhled pro leteckou společnost,“ řekl Dang Ngoc Hoa, předseda představenstva Vietnam Airlines. „Nový vozový park úzkého karoserie nám umožní podpořit náš celkový rozvoj a rozšířit kvalitní služby na vnitrostátních a asijských trasách Vietnam Airlines, stejně jako modernizovat naši palivově “.
„Jihovýchodní Asie je jedním z nejrychleji rostoucích trhů letectví na světě a 737 MAX je perfektním letadlem pro Vietnam Airlines, které efektivně uspokojuje tuto regionální poptávku,“ řekl Brad McMullen, starší viceprezident společnosti. „Vážíme si našeho historického partnerství s Vietnam Airlines, které se datuje do roku 1995, kdy si letecká společnost poprvé pronajala letadla Boeing”.
Rodina Boeingu 737 MAX umožní Vietnam Airlines letět až 3 500 námořních mil (6 480 km), aby obsluhovala stále populárnější mezinárodní a regionální trasy. Dopravce v současné době provozuje flotilu 15ks 787 Dreamliner a obsluhuje více než 50 destinací v 17 Členských destinacích aliance SkyTeam. Cestující létající Vietnam Airlines, nebo kterýkoli z jejích 18 partnerů mohou získat a vyměnit míle za cestování do 1000 destinací.
Boeing se zavázal k silným vztahům s vietnamskými dodavateli a partnerům vytvořit silný, efektivní a odolný globální dodavatelský řetězec, který bude poskytovat ty nejlepší služby, jaké jdou v současné době. Dnes má Boeing firemní kancelář v Hanoji a terénní služby v Hanoji a Ho Chi Minh City.
Foto © Boeing | Vietnam Airlines
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Vietnam Airlines vybírá 50 letadel Boeing 737 MAX pro růst své flotily

  1. Vietnam Airlines vybírá 50 letadel Boeing 737 MAX pro růst své flotily – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/09/2023 at 09:14

    […] Continue reading Vietnam Airlines vybírá 50 letadel Boeing 737 MAX pro růst své flotily at Trans… […]

Comments are closed.

%d