Regionální vlaková doprava v Bavorsku je od roku 1996 méně přesná než kdykoli předtím

Lindau Hbf, vlak Alex z Prahy do Mnichova. Foto wikipedia

I když pominete malá zpoždění, loni byl každý osmý regionální vlak v Bavorsku nedochvilný. Podle BEG tomu tak bylo zvláště často v Alex-Nord.

Regionální vlaky a vlaky S-Bahn v Bavorsku jezdily v roce 2022 na čas vzácněji než kdykoli předtím za nejméně 26 let. Jak v pátek oznámila Bavorská železniční společnost (BEG), míra dochvilnosti klesla o 4,2 bodu na 88,1 procenta. Je to poprvé od roku 1996, kdy tato hodnota klesla pod 90 procent. V té době BEG převzala odpovědnost za bavorskou místní železniční osobní dopravu. Zvýšily se i výpadky: stouply ze 4,5 na 4,9 procenta dopravní obslužnosti.

Pro účely analýzy byly vlaky považovány za přesné, pokud měly méně než šest minut zpoždění. Podle BEG byla nejčastější příčinou zpoždění infrastruktura. Výpadky tam tvořily 27,7 procenta minut zpoždění a dalších 8,8 procenta způsobily stavební práce.

„Problémy s infrastrukturou jsou stále zjevnější – také proto, že železniční doprava neustále dosahuje nových rekordů,“ řekl mluvčí vedení BEG Thomas Prechtl. „Není novinkou, že železnice trpí desítky let trvajícími rekonstrukcí. Novinkou však je, že situace je tak hrozivá.“ Dokud nebudou dokončena infrastrukturní opatření vyhlášená Deutsche Bahn a situace se nezlepší, „všichni budeme potřebovat hodně trpělivosti.“

Kritický byl i ministr dopravy Christian Bernreiter (CSU): „S těmito hodnotami a jejich spouštěči musí u federální vlády a Deutsche Bahn zvonit poplašné zvony,“ řekl. “Při renovaci byste se nyní měli zaměřit nejen na vysoce výkonné koridory, ale také na trasy ve venkovských oblastech.”

Podle BEG byl Alex-Nord státní železnice obzvláště nedochvilný, kde na 68,8 procenta jen o něco málo více než dvě třetiny vlaků měly zpoždění méně než šest minut. Na druhém až čtvrtém místě byly Donau-Isar-Express a Main-Spessart-Express od DB Regio a také spoj Chiemgau-Inntal z Bayerische Regiobahn s přesností 77 až 77,5 procenta.

Nejvíce zpoždění, 18,9 procenta, se vyskytlo na Werdenfelsbahn – zde se nehoda vlaku u Garmisch-Partenkirchenu v červnu 2022 projevila výlukami.

Nejpřesnější železnicí v oblasti BEG byla s 99,1 procenta bavorská Zugspitzbahn, která však má také zvláštní podmínky a je tedy srovnatelná jen omezeně. Následovaly Gotteszell-Viechtach a Mittelfrankenbahn s přesností 96,2 a 96,1 procenta.

Norimberská S-Bahn byla také jedním z nejpřesnějších v Bavorsku s přesností na 95,4 procenta. Mnichovský S-Bahn si vedl hůře, ale s 90,1 procenta byl nad průměrem svobodného státu.

Foto wikipedia

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Regionální vlaková doprava v Bavorsku je od roku 1996 méně přesná než kdykoli předtím

  1. Regionální vlaková doprava v Bavorsku je od roku 1996 méně přesná než kdykoli předtím – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 30/10/2023 at 07:16

    […] Continue reading Regionální vlaková doprava v Bavorsku je od roku 1996 méně přesná než kdyko… […]

Comments are closed.

%d