Železniční stanice Wrexham General. Foto Al Pollock/ Alstom

Železniční stanice Wrexham General. Foto Al Pollock/ Alstom

Alstom a SLC Rail se spojily, aby poskytnuli novou železniční dopravu s otevřeným přístupem mezi Severním Walesem, Shropshire, Midlands a Londýnem.

Reklamy

Tato služba bude známá jako Wrexham, Shropshire and Midlands Railway (WSMR). Poskytne nová přímá spojení do az Severního Walesu, Shropshire, Midlands a Londýna s předpokládanými pěti vlaky denně v každém směru od pondělí do soboty a čtyřmi v neděli.

Vlaky budou zastavovat v Gobowen, Shrewsbury, Telford Central, Wolverhampton, Darlaston, Walsall, Coleshill Parkway, Nuneaton a Milton Keynes mezi Wrexham General a London Euston. To bude znamenat, že Telford již nebude největší osadou ve Spojeném království bez přímé železniční dopravy do Londýna.

Odhaduje se, že s těmito novými spojeními bude WSMR obsluhovat hlavní spádovou oblast s přibližně 1,5 milionu lidí mimo Londýn.

„Tyto vzrušující návrhy by mohly přinést lepší spojení pro komunity v Severním Walesu a Midlands, včetně přímých spojů do Londýna ze Shrewsbury, Telfordu a Wrexhamu. Konkurence poskytuje cestujícím možnost volby a zvyšuje standardy, což je důvod, proč nadále spolupracujeme s průmyslem, abychom pomohli co nejlépe využít železnici s otevřeným přístupem,“ sdělil Huw Merriman, ministr železnic.

Mapa trasy WSMR
Infografika © Alstom

Oficiální žádost o spuštění této trasy se v pátek15.3.2024 podala Úřadu pro železnice a silnice (ORR) s plánem zahájit osobní dopravu od roku 2025.

Ve West Midlands by se vlaky WSMR vyhnuly Birminghamu, který je jednou z nejvíce přetížených částí britské železniční sítě. Místo toho by použila linku Sutton Park, která se v současné době používá pouze pro nákladní dopravu.

Tato alternativa poprvé umožňuje přímé spojení z Wolverhamptonu a Walsall do Nuneatonu.

Prostřednictvím spojení s otevřeným přístupem bude WSMR plně komerční a nebude dostávat finanční podporu z vládních franšízových železničních operací. Podrobnosti týkající se flotily, značky a služeb WSMR budou oznámeny později uvedl Alstom.

„Od velšských hranic po Midlands vytvoří naše trasy nová spojení, která propojí přehlížené regiony Anglie a Walesu přímými spoji do az Londýna. Cestující budou těžit z konkurenceschopnějších tarifů a nových technologií, které zjednoduší nákup jízdenek pro naše nové služby. Potěšit zákazníka bude v popředí toho, co děláme; chceme, aby cestující na WSMR zažili novou dokonalost v zákaznických službách na palubě našich meziměstských vlaků, sdělil Ian Walters, výkonný ředitel společnosti SLC Rail se sídlem v Midlands.

„Jako přední dodavatel kolejových vozidel a vlakových služeb v zemi dává dokonalý smysl, že nyní přecházíme k provozování vlastního vozového parku, který slouží cestujícím přímo. Protože jsme již dvě století součástí struktury britské železnice, jsme nadšeni, že můžeme vstoupit do této nové éry jako operátor s otevřeným přístupem.

„Alstom se také zavázal začlenit udržitelnost do každého prvku naší organizace a WSMR pomůže při přechodu ze silnice na železnici tím, že cestujícím po Anglii a Walesu nabídne ekologičtější alternativu,“ sdělil Nick Crossfield, výkonný ředitel společnosti Alstom pro Spojené království a Irsko.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading