8.11.2016 Air France Ln500 Takeoff & Taxi. Foto © Air France

8.11.2016 Air France Ln500 Takeoff & Taxi. Foto © Air France

Air France reaguje na trvalou poptávku tím, že pokračuje v expanzi své globální sítě. Zatímco se Francie připravuje na přivítání světa na olympijské a paralympijské hry v roce 2024 – jichž je Air France hrdým partnerem – týmy aerolinek vyrážejí na delegace, sportovce a fanoušky, kteří přijedou na největší světovou událost.

Reklamy

Dálkové: Kapacita se zvýšila o 9 %. Lety do 85 destinací.

V létě 2024 uvidí Severní Amerika ještě více Air France. 

  • Obnovení letů do Minneapolis (Minnesota) s jedním letem denně.
  • Zahájení nového přímého spojení mezi Paříží-Charles de Gaulle a Phoenixem (Arizona), 3x týdně nasazením Boeingu 787-9.
  • Rozšířením přímé linky do Raleigh-Durham (Severní Karolína) byla slavnostně otevřena v zimě 2023 a zvýšením počtu letů týdně na 7 ze 3 během zimní sezóny.

Pro filmový festival v Cannes bude Air France provozovat 2 speciální lety mezi Los Angeles (USA) a Nice (Francie), na Airbusech A350-900 vybavených nejnovějšími cestovními kabinami. Toto léto bude Air France létat do Spojených států více než 210krát týdně a obsluhovat celkem 17 destinací (Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New York JFK, New York Newark, Phoenix, Raleigh Durham, San Francisco, Seattle a Washington). Bude také operovat téměř 60 spojů s 5 kanadskými městy (Montreal, Quebec City, Ottawa, Toronto a Vancouver).

Kromě rozšiřování své severoamerické sítě patří mezi hlavní plány letecké společnosti na léto 2024 také:

  • Rozšíření denní linky z Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty) z Paříže-Charles de Gaulle bylo zavedeno v zimě 2023 až do léta 2024.
  • Obnovením přímé linky Dar Es Salam (Tanzanie) byla slavnostně zahájena v létě 2023 se 3 lety týdně jako pokračování Zanzibaru.
  • Více letů do Japonska, včetně 2 letů denně mezi Paříží-Charles de Gaulle a Tokio-Haneda, plus služby do Tokia-Narita se 4 lety týdně.
  • Zvýšené frekvence na klíčových trasách v Africe a Indickém oceánu. Cotonou (Benin) a Antananarivo (Madagaskar) si nyní užijí každodenní lety. Do Kamerunu budou denně létat dva lety sdílené mezi Yaoundé a Doualou. A lety do Brazzaville (Konžská republika) budou nyní na palubě Airbusu A350-900.

Celková kapacita letecké společnosti na dlouhé vzdálenosti vzroste o 9 % oproti roku 2023.

První Boeingy 777-300 ER vybavené nejnovějšími dálkovými kabinami Air France jsou nyní provozovány na trasách z Paříže-Charles de Gaulle do New Yorku-JFK, Rio de Janeiro a Dakar, což je „nový významný krok v přechodu Air France na vyšší trh“. Vizualizace Air France

Zavádění nových cestovních kabin na palubách Boeingů 777-300ER a Airbusů A350-900 stále pokračuje

Pokračující renovace letadel 777-300ER a Airbusů A350-900 společnosti Air France s nejnovějšími kabinami pro dálkovou dopravu bude pokračovat celé léto. Tento nový produkt dostupný v modelech Business, Premium Economy a Economy tvoří základní kámen nového zážitku letecké společnosti z cestování.

Po New York-JFK, New York-Newark, Washington DC, Boston, Houston, Rio de Janeiro, Bangkok, Dakar, Tokio-Haneda, Hong Kong, Soul-Incheon, Šanghaj a Johannesburg budou tyto nové kabiny představeny letos v létě dne lety do Toronta, Chicaga, Vancouveru, San Francisca, Los Angeles, Papeete, Mexika a Tokyo-Narita.

Na krátké a střední vzdálenosti: 102 destinací. 45 sezónních tras ve Francii a Evropě.

Kromě obvyklého letového řádu bude Air France provozovat 45 sezónních linek ve Francii a Evropě. Při odletu z Paříže-Charles de Gaulle budou zavedeny tři nové linky do:

  • Verona (Itálie), až 3 lety týdně od 2. dubna
  • Narvik-Lofoten (Norsko), 1 let každou sobotu od 15. června do 31. srpna
  • Kalamata (Řecko), 1 let každou sobotu od 6. července do 31. srpna

Lety do Tromsø (Norsko), dosud dostupné pouze v zimě, budou prodlouženy přes léto až na 2 lety týdně z Paříže-Charles de Gaulle nasazením Airbusu A319.

Nízkonákladová dceřiná společnost skupiny Air France-KLM, Transavia France, bude mezitím létat do 116 destinací ve 33 zemích prostřednictvím 206 linek. Opět to bude top nízkonákladová letecká společnost operující z pařížských letišť.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading