
© ČD Stadler RS1
Česká republika a její České dráhy se setkaly s bizarním problémem. Z druhé ruky nakoupili od Německa zánovní vlaky typu RegioShuttle, přičemž do českých rukou se dostaly teprve v loňském roce. Už nyní je však nedokážou nastartovat, jejich softwaru totiž vypršela platnost, informuje ČT .
Z 22 těchto vlaků fungují jen dva a železničáři byli nuceni znovu zavést do provozu staré vozy. Stroje nefungují již od 1. ledna a jak se zdá, problém potrvá až do konce tohoto měsíce. Prodejce těchto použitých vlaků údajně České dráhy neupozornil, že strojům brzy skončí platnost klíčového softwaru.
„Potřebujeme od zahraničního výrobce těchto vagónů instalační software pro delší období,“ vyjádřil se pro ČT mluvčí Českých drah, Petr Šťáhlavský.
foto ČD
Podobné zprávy
V restauračních vozech ČD odstartovala nová sezóna. Menu nabízí tradiční chutě
Z nového terminálu v pražské Michli odjel první autovlak
České dráhy testují vysokorychlostní satelitní internet Starlink ve vlaku