52 nových a modernizovaných vozů jezdí po středním a východním Slovensku

Flotilu kolejových vozidel Železniční společnosti Slovensko (ZSSK) obohatily dodávky nových a modernizovaných osobních vozů, které jsou již v plném počtu převzaty a zprovozněny.

Pro veřejnost jsou již vozy přístupné na regionálních vlacích, které jezdí prioritně na tratích v Košickém, Prešovském, Žilinském a Banskobystrickém kraji (Košice – Liptovský Mikuláš, Košice – Černá nad Tisou, Košice – Čaňa, Kysak – Lipany – Plaveč).

„Posledními projekty dodávky nových a modernizovaných osobních vozů opět zvyšujeme komfort cestování našimi vlaky v regionální dopravě. Nová flotila přináší pro cestující pohodlí a služby hodné 21. století ve více regionech napříč Slovenskem. V naší společnosti tak dokazujeme, že příjemné a pohodlné cestování a služby pro zákazníky jsou naší prioritou,“ říká Roman Koreň, předseda představenstva a generální ředitel ZSSK.

V porovnání se staršími vozy jsou nové vozy mnohem komfortnější. Samozřejmostí je konstrukce vozidel v souladu s platnými vyhláškami a technickými normami.

Poslední modernizované a nové vozy pro regionální dopravu financované prostřednictvím nenávratných finančních příspěvků v rámci Operačního programu Integrovaná infrastruktura 2014 – 2020 za celkem cca 65 milionů. eur byly dodány do konce září. Těchto 52 vozů tak nahradilo ty nejstarší neklimatizované osobní vozy, které byly na hranici životnosti a nesplňovaly standardy cestování ve 21. století. Jejich pořízením se snížil průměrný věk vozového parku prioritně v regionu Košic a Prešova a zvýšila se kvalita poskytovaných služeb. Provozuschopnost těchto nových a modernizovaných vozů se pohybuje v rozmezí od 99 % do 97 %.

Čím jsou jiné nové (17 ks) a modernizované (35 ks) vozy ZSSK

 • mohou jezdit rychlostí 160 km/h,
 • jsou klimatizované,
 • disponují vakuovými toaletami,
 • jsou vybaveny vizuálním a akustickým informačním systémem,
 • jsou vybaveny kamerovým systémem,
 • obsahují systém sčítání cestujících,
 • jsou vybaveny wi-fi připojením na internet,
 • obsahují místa pro připojení 230V s USB portem,
 • jsou v rámci interiéru realizovány v moderním designu ve smyslu „regio“ designu ZSSK,
 • jsou vybaveny držáky kol.

TZ, Foto ZSSK

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “52 nových a modernizovaných vozů jezdí po středním a východním Slovensku

 1. 52 nových a modernizovaných vozů jezdí po středním a východním Slovensku – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 08/11/2023 at 14:14

  […] Continue reading 52 nových a modernizovaných vozů jezdí po středním a východním Slovensku at… […]

Comments are closed.

%d