Alstom představil plně autonomní řízení posunovací lokomotivy

redakce

Alstom předvedl nejvyšší stupeň automatizace GoA4 na posunovací lokomotivě poblíž Bredy (NL) společně s nizozemským provozovatelem infrastruktury ProRail a belgickou nákladní železnicí Lineas.

GoA4 znamená plně automatické spouštění, jízdu, zastavování a řešení nepředvídaných překážek nebo událostí bez přímého zapojení vlakové čety. Demonstrace uzavřela sérii testů. Za tímto účelem byla posunovací lokomotiva Lineas vybavena automatickým vlakovým systémem Alstom ATO, který je propojen s inteligentním systémem detekce překážek (ODS). Cílem bylo ukázat, jak oba systémy bezproblémově spolupracují, aby umožnily vlaku autonomně reagovat na různé překážky. To by mělo otevřít cestu pro širší využití autonomního řízení při posunu. Podle společnosti Alstom se v reálných podmínkách osvědčily ODS až do vzdálenosti 500 m od překážek a poskytly významnou bezpečnost na seřaďovacích nádražích.

Foto Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Next Post

Automatizovaná mobilita a české předsednictví v Evropské unii

V Praze proběhla 29. listopadu 2022 dvě setkání věnované datově propojené, kooperativní a automatizované mobilitě. Uskutečnila se v rámci řady akcí organizovaných v rámci předsednictvím České Republiky v Radě EU. Setkání zástupců členských států, Evropské komise a evropského partnerství pro oblast automatizované mobility probíhalo v Kongresovém centru Praze, již tradičního […]