Braniborský ministr dopravy rezignuje

Téměř rok před zemskými volbami v Braniborsku dochází v zemské vládě k personální změně. CDU musí vyměnit svého ministra dopravy.

Poté, co braniborský ministr dopravy a výstavby Guido Beermann (CDU) oznámil, že opustí svůj úřad, premiér Dietmar Woidke (SPD) ocenil jeho působení ve vládní koalici. “Vždy jsem si Guida Beermanna velmi vážil jako spolehlivého, férového a přátelského partnera s velkou odborností,” řekl Woidke v sobotu v Postupimi agentuře dpa. „Klidně, ale asertivně vedl kampaň za infrastrukturu, mobilitu, bydlení a výstavbu v Braniborsku déle než 4 roky.

Sedmapadesátiletý ministr pro infrastrukturu a státní plánování chce téměř rok před zemskými volbami rezignovat na svou funkci a říká, že hledá novou profesní výzvu. Ministr v pátek večer nečekaně oznámil svou rezignaci. Jeho nástupcem se stane 55letý státní tajemník Rainer Genilke. V září 2024 bude v Braniborsku zvolen nový zemský parlament.

“Rozhodnutí odstoupit z úřadu pro mě není v žádném případě snadné,” napsal Beermann v pátek večer v prohlášení. „Rozhodl jsem se po pečlivém zvážení. Po zhruba 30 letech v administrativě a vládě na různých pozicích se snažím o novou etapu svého života.“ Chci „sám sobě a své rodině dopřát soukromou přestávku v náročných časech a usilovat o novou profesní výzvu.“ 

DPA, redakce; Foto © DB AG / Hans-Christian Plambeck

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Braniborský ministr dopravy rezignuje

  1. Braniborský ministr dopravy rezignuje – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 08/11/2023 at 12:14

    […] Continue reading Braniborský ministr dopravy rezignuje at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d