Kia slaví vítězství ve dvou klíčových kategoriích letošní soutěže „Nejvýznamnějších světových disruptorů automobilového průmyslu“ časopisu Newsweek – čistě elektrické EV9 se stává ‚Disruptorem roku na poli výzkumu a vývoje‘, zatímco Karim Habib, výkonný viceprezident a vedoucí globálního návrhářského centra Kia, byl označen za ‚Návrhářského disruptora roku‘.

Reklamy

Soutěž ‚Nejvýznamnějších světových disruptorů automobilového průmyslu‘, jejíž výsledky byly slavnostně oznámeny v centrále časopisu Newsweek v New Yorku, oceňuje subjekty přinášející klíčové transformativní změny s měřitelnými reálnými výsledky.

K úspěchům značky Kia od svého příchodu v roce 2019 významně přispěl výkonný viceprezident Karim Habib, jenž je hybnou silou oceňované designové filozofie Spojené protiklady. Filozofie Spojené protiklady, inspirovaná kontrasty typickými pro přírodu i samotnou povahu lidí, se zaměřuje na prvky designu interiéru i exteriéru, resp. barvy a materiály používané u všech nových modelů Kia, a obzvláště patrná je v pozoruhodném stylistickém ztvárnění čistě elektrického modelu EV9.

Ve svém komentáři k nejnovějšímu ocenění pak výkonný viceprezident Karim Habib uvedl: „Mám nesmírnou radost z toho, že je Kia vnímána jako někdo, kdo posouvá hranice designu, a jsem přesvědčen, že návrháři by ve své kreativní práci vždy měli být ochotni přijmout rizika.“

„Je důležité, aby design byl originální a držel se hodnot naší značky. Nedílnou součástí Kia je inovativní a progresivní mentální postoj, jenž je nezbytný k poskytování relevantních a smysluplných produktů a zkušeností. Snahou naší značky je poskytovat ekologicky šetrnou mobilitu pro všechny; a chceme, aby se naše značka stala symbolem inovací a progresivních řešení.“

Druhé ocenění pro značku Kia v uvedené soutěži připadlo modelu EV9, který se stal ‚Disruptorem roku na poli výzkumu a vývoje‘. Model Kia EV9 se pyšní řadou pokrokových technologií, jako např. 800V architekturou, podporou dálkových aktualizací over-the-air (OTA). Až 7místná Kia EV9 s dojezdem přes 560 km (podle VLTP) přináší technologie nové generace, luxus a provozní hospodárnost většímu počtu zájemců než kdy v minulosti.

SUV EV9 byl navržen tak, aby přetvářel očekávání v tomto segmentu, ale určujícím aspektem mainstreamových vozů se třemi řadami sedadel je cenová dostupnost – zejména v případě rostoucích rodin. Chtěli jsme, aby EV9 nabídlo to nejlepší ode všeho, aniž by značka Kia náklady přenášela na spotřebitele.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading