Dnes 29. října 2022 se Rhätische Bahn AG (RhB) pokusí řídit nejdelší cestovní vlak světa na památku světového dědictví UNESCO od tunelu Albula v Predě až po světoznámý zemědělský vodní viadukt krátce po Filisuru. 1,91 kilometru dlouhý rekordní vlak složený z 25 čtyřdílných lokomotiv Kozoroh s celkem 100 vozy se v noci na sobotu a v sobotu ráno seřadí v tunelu Albulatu jako šňůra perel. Následně začne ve 14 hodin v Predě, kde se vlak rozjede z tunelu zhruba na čtyři minuty.
Rekordní vlak jezdí rychlostí 30 až 35 km/h přes mosty a tunely. Kolem 14.25 hod. udělá desetiminutovou zastávku v Bergünu/Bravuogn, než kolem 15.15 hod dorazí do cíle. Velkolepý přechod venkovského vodního viaduktu.
Pokus o světový rekord bude vysílán prostřednictvím přímého přenosu mediálním partnerem Blick TV. V sobotu bude na lince Albula RhB speciální jízdní řád. Cestující do/z Engadinu jsou vedeni přes sousedící linku přes Prättigau. Kromě toho jsou přes Julierpass používány speciální autobusy pro hosty z Engadinu a z jihu. V neděli 30. října 2022 se vrátí k pravidelnému jízdnímu řádu na trati.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém