» Domů » Železnice » Nejdelší vlak na světě na počest UNESCO

Nejdelší vlak na světě na počest UNESCO

Dnes 29. října 2022 se Rhätische Bahn AG (RhB) pokusí řídit nejdelší cestovní vlak světa na památku světového dědictví UNESCO od tunelu Albula v Predě až po světoznámý zemědělský vodní viadukt krátce po Filisuru. 1,91 kilometru dlouhý rekordní vlak složený z 25 čtyřdílných lokomotiv Kozoroh s celkem 100 vozy se v noci na sobotu a v sobotu ráno seřadí v tunelu Albulatu jako šňůra perel. Následně začne ve 14 hodin v Predě, kde se vlak rozjede z tunelu zhruba na čtyři minuty.
Rekordní vlak jezdí rychlostí 30 až 35 km/h přes mosty a tunely. Kolem 14.25 hod. udělá desetiminutovou zastávku v Bergünu/Bravuogn, než kolem 15.15 hod dorazí do cíle. Velkolepý přechod venkovského vodního viaduktu.
Pokus o světový rekord bude vysílán prostřednictvím přímého přenosu mediálním partnerem Blick TV. V sobotu bude na lince Albula RhB speciální jízdní řád. Cestující do/z Engadinu jsou vedeni přes sousedící linku přes Prättigau. Kromě toho jsou přes Julierpass používány speciální autobusy pro hosty z Engadinu a z jihu. V neděli 30. října 2022 se vrátí k pravidelnému jízdnímu řádu na trati.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes