foto z nehody na R1 Trnavský kraj, Policie Slovenské republiky, Trnavský kraj

Policisté nadále vyšetřují okolnosti včerejší tragické nehody na dálnici R1 v Trnavském kraji. Ve věci začaly trestní stíhání pro přečin usmrcení.
20 letý muž měl přebíhat přes frekventovanou dálnici směrem na čerpací stanici, u obce Vlčkovce nedaleko Trnavy. Řidič v autě Toyota mladíka nejprve zachytil levou přední částí vozu. Muž skončil v levém jízdním pruhu, kde došlo ke střetu s dalšími projíždějícími auty. Chodec svým zraněním bohužel na místě podlehl.

Reklamy

Policisté podrobili řidiče dechovým zkouškám, které alkohol nepotvrdily. To, zda mohl být mladík pod vlivem alkoholu, budou zjišťovat znaleckým zkoumáním. Na místo policisté přivolali i znalce z oboru silniční doprava.

Pohyb chodců na dálnicích je všude zakázaný

Upozorňujeme, že přejíždění dálnicí na pěšky je nejen zakázáno, ale zejména nesmírně nebezpečné. Řidiči smějí po ní jezdit vyšší rychlostí, což samozřejmě prodlužuje jejich brzdnou dráhu. Nemluvě o tom, že za snížené viditelnosti a v tmavém oblečení je velmi malá šance, že si vás řidič dostatečně brzy všimne a stihne zareagovat opakovaně upozorňují Slovenští policisté. Ti od nového roku vyšetřují podobných nehod už 5! A to je teprve 20. února, tedy krátce po začátku nového roku.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Mladík přebíhal dálnici. Přišel o život!

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading