autorem návrhu architektonická kancelář Pelčák a Partner

Západní část Brna čeká od příštího roku velká výstavba bytů i studentského bydlení, včetně prostor pro jejich další postudentský rozvoj.

Reklamy

Dlouho jsme tento projekt znali spíše jako “Belle Rock”  a nebo také, jako Západní brána, ale nyní byly zveřejněny nové informace. Projekt byl oficiálně představen jako BRIXX Brno a sestávat bude ze dvou bloků, jež budou obsahovat více než 400 bytů, studentské bydlení, polikliniku, kanceláře a různé prostory pro obchody a služby.

Samotnou kliniku plánuje developer, tak aby sloužila hlavně po dostudování pro studenty a mohli se ihned uplatnit ve svých oborech. Za projektem stojí developerská společnost DOMOPLAN a autorem návrhu je architektonická kancelář Pelčák a Partner. Projekt získal územní rozhodnutí, kdy stavět se má nejpozději začátkem příštího roku uvádí developer. Na sousedním pozemku se bude stavět nájemní bydlení, kde najde střechu nad hlavou až 2 tisíce osob. Starosta Starého Lískovce se obává možná oprávněně extrémního přehuštění auty v oblasti i množstvím obyvatel, pro které nebude postačovat okolní vybavenost. Samotná městská část by měla do roku 2030 se zvětšit až dvojnásobně.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Západní brána brzo ožije

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading